Complex

Za jak dlouho po svévolném či nařízeném vyřazení z úřadu práce se lze opět na něm zaregistrovat?

Je rozdíl v délce nemožnosti v opětovné registraci mezi svévolném a nařízením vyřazení z ÚP?

Odpovědi
Malvína

Mám dojem, že pokud vás vyřadí ÚP, znovu se zaregistrovat je možné po takové době, jakou vám na ÚP sdělí. Co znám případy v okolí, je to různé podle závažnosti “přestupku”, či jak to nazvat. Jinak když odejdete sám, můžete se zaregistrovat znovu po půl roce, mám dojem. Nechci kecat. Nejlepší je na tyto otázky Ivzez, snad poskytne odpověď.

ivzez

Svévolné aní nařízené vyřazení z ÚP neexistuje.

Pokud někdo ukončí evidenci na vlastní žádost,
může se znovu zaevidovat hned další den.

Pokud evidenci ukončí ÚP, bude záležet na důvodu
ukončení evidence.

V případě např. překročení výdělku u nekolidujícího
zaměstnání se lze znovu zaevidovat hned další den.

V případě sankčního vyřazení (pro porušení povinností)
až po uplynutí šesti měsíců.