lenisek01234

Za jak dlouho jste se to naučily pokud jste trénovaly 1 deně tak jednu hodinu?

Chtěla bych se moc naučit provaz, roštěp a most. Našla jsem tuhle stránky s cviky – http://vsecko­mozny.bloger.cz/Cvi­ky/jak-se-naucit-provaz-rozstep-a-most
Myslíte že ty cviky pomohou toho dokázat nebo znáte jiné pokudj o jaké a jak cvičíte a jak dlouho? Moc děkuju

Nejlepší odpověď
kapka

Jako dítě /kolem deseti let/, jsem uměla téměř úplně provaz a úplně krásně ze stoje most. Nechodila jsem na gymnastiku, bavilo mě to trénovat ve volném čase, i s kamarádkama jsme se tím dokázaly na dlouho zabavit. Prostě jsme zkoušely, co dokážeme. Nedokážu už říct, jak často jsem trénovala a za jak dlouho jsem se to naučila.
Ale pamatuju si, jak jsem se naučila ze stoje most. Stoupla jsem si zády ke zdi, do správné vzdálenosti, zaklonila se a dlaně dala na zeď, postupně jsem dlaněmi lezla víc a víc dolů, jak to šlo. Šlo den ode dne víc dolů, až nakonec úplně na zem. Pak už jsem mohla trénovat bez opory o zeď, nejdříve na svahu do kopce, zem byla přeci jen trochu blíž. A pak už i na rovině. Pamatuju si, že jsem v té pozici „most“ dokázala i docela rychle běhat, dávaly jsme si s kamarádkama závody.
Dál jsem taky dělaly hvězdy, když už jsme u tý gymnastiky. Už nevím, kdy jsem o tyto svoje superschopnosti přišla, dneska jsem ráda, když se zvednu ze dřepu do stoje, kolena bolíííí. 🙂

Další odpovědi
anonym

ono taky záleží kolik máš let,já jako dítě chodila do gymnastiky a šnůru se naučila za pár dní,snad ani né týden,most za den atd,ale dnes bych mohla cvičit i pět hodin deně a stejně bych to nezvládla,jako dítě jsi mrštná a samozřejmě víc ohebná,v dospělosti už to jde hůř

Bublinnka

Tak já jako malá jsem byla na tom stejně jako kapka, most jsem se učila do kopce :) a povedlo se. Taky jsem nechodila do gymnastiky, ale chodila jsem chvíli do atletiky, tanečních a hlavně jsem běhala po venku. Pak tak kolem puberty jsem přestala cvičit, občas aerobic. Takže se mi zkrátily šlachy. Ale od března letošního roku jsem zase začala pravidelně doma cvičit a také se po cvičení protahovat. Cviky si pamatuji z dětství a jsou to přesně ty, které jsi poslala v odkazu, ale šnůru ani placku ještě neudělám. I když u té šnůry mi už chybí jen kousek :) Takže nedá se říct za jak dlouho ji uděláš ty, prostě musíš trénovat, nepřeceňovat se a určitě se ti to podaří.

anonym

Mě bude za chvilku 14, most ze stoje jsem poprvé zkoušela asi pře týdnem. Byla to sázka s kamarádem. Stoupla jsem si kousek od zdi a jakoby pozpátku ručkovala (asi jak kapka). A povedlo se mi to napoprvé a bez bolesti. Takže záleží na tom, jak jsi ohebná, ale radím cvičit,cvičit,cvi­čit…Samozřejmě lehčí to budeš mít, když jsi např. hodila do gymnastiky, ale většinou už nejsi tak pružná jako dřív :)