MonkeyKing

Za co všechno je zodpovědný testosteron?

co se týče i chování

Nejlepší odpověď
annas

Co všechno umí testosteron?

https://www.no­vinky.cz/zena/styl/4139­80-co-vsechno-umi-testosteron.html

Testosteron

https://www.next-clinics.cz/clan­ky/testosteron

"Hladina testosteronu výrazně klesá až o 40% u mužů od 40 let . Pro 10–15 % mužů je to ještě horší, jejich hladina se dostává pod normu již kolem 30 let věku. A to především , když se měli vypořádat s velkými životními změnami , stresem , depresemi a také chronickou medikací.

Toto snížení neznamená jen snížení sexuální výkonnosti a touhy/ libida/ , ale především snižuje konkurenceschopnost v běžném životě. Především však snižuje drive k cílům pracovním , ale také se ztrácí touha a dotažení cílů osobních. Muž se jednoduše stává celkově nevýkonným a pokud si to uvědomuje, stojí ho nepřiměřeně velké úsilí , aby vše , co rozum přikazuje, dotáhl do cíle."

Testosteron u mužů i žen / i když v různé výši / je zodpovědný za:

Úroveň hladiny energie-životní síly
Touha po úspěchu
Vazba k týmové práci
Je to palivo pro naše touhy a sny , které pomáhá k jejich naplnění
Budování svalstva a spalování tuků / anabolický efekt/
Zlepšení krevní cirkulace / snížení rizika kardiovaskulárních nemocí včetně náhlé kardiální smrti. " atd.

http://www.za­kladyzdravi.cz/pro­gramy/anti-aging/vyznam-testosteronu/

Další odpovědi
Kepler

Za agresivitu, války, ochlupení, spermatogenezi, vývoj sekundárních pohlavních znaků, hlasovou mutaci, soutěživost, růst svalové hmoty, zvětšení vercajku, chuť na sex… na víc si momentálně nevzpomenu. Na druhé straně údajně brání vzniku osteoporózy.