Avatar uživatele
Registrovaný

Proč staří lidé tak zvláštně páchnou?

Nemám nic proti starým lidem, chovám k nim úctu ale nemůžu si pomoct, protože pokaždé když projdu kolem starého člověka (55+) vždy cítím takový zvláštní zápach jakoby...hniloby.


Vážená paní Sambo.
Nevím proč reagujete tímto způsobem. Sama jsem hned na začátku uvedla že ke starým lidem chovám úctu, protože by se k nim úcta a respekt chovat měl.
Starý člověk je pojem poměrně relativní. Je to asi jako kdybych řekla že se sejdeme ráno. V kolik to je? V 8, v 6 v 10?
Ano, já věk 55+ považuji za věk jednak vyzrálý a pro mě je to už člověk starý.
Nemyslím si že slovo "starý" je nějak hanlivé. Nevím proč si to tak vykládáte (že by opět relativní pojem?)
Je mi líto že na tuto otázku reagujete tak negativně, nebyl to účel ale... to už jaksi, lidově řečeno, můj problém.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Stříbrný

Nějak tu tvoji otázku nemůžu rozdejchat, tolik mi ještě teda není,ale myslím, že valnou většinu lidí tady jsi teď zrovna asi drtek urazila, někoho možná i docela rozesmála, ...kolik ti je? Sedm? Ten věk změň na sedmdesát + a pak se zeptej znova.
Doplňuji:
"Starý člověk", není relativní pojem, starý je prostě starý a člověk v 55 letech není starý, stará byla moje babička, když zemřela, bylo jí osmdesát. Některý bezďáci taky smrděj, a proč asi? No co bys řekla? A to jim je třeba dvacet. Jenže u starých lidí (myslím teda 70+) to je tím, že neudrží moč, ublinknou si, třeba si s pustí do trenek něco kvalitního, protože nemaj už v pořádku brzdy, svěrače, nebo jak to napsat, abys to pochopila? Nemaj sílu prát věci denně, někteří nemaj ani sílu se převlíknout hned, aby ti náhodou nesmrděli, jsou staří, nemocní a když nemají nikoho, kdo by se o ně postaral, tak to pak takhle dopadá. Ale ne.er mě s těma kecama o tom, že 55 smrdí, to není starý člověk, který se neumí převlíknout a umýt, vyprat si atd... takovej člověk ještě chodí do práce a ještě dlouho bude,možná ve tvé hlavince starý je, to je ovšem tvůj velký problém, ...škoda slov

 

Další odpovědi:

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele

Asi tuším co máte na mysli,ale není to samozřejmě pravidlo,moje bába má 70 let a je v pohodě.
http://cs.wiktionary.org/…

Doplňuji:
jirkajirka - ne však každý si může dovolit ten přepych být slepý,hluchý a majetný,"boháč nemůže vejít do božího království,to by snáze prošel velbloud uchem jehly".

Kdyby se mi to nestávalo,tak bych se o tom tak sebejistě určitě nevyjadřovala,ale jak říkám je mi to jedno,protože to beru naprosto přirozeně,já jenom,že jsem si toho taky všimla a kdysi možná o tom i popřemýšlela,jinak jsem se stím dávno smířila jako s věcí kterou nijak neovlivním,protože je přirozená,prostě je to uzavřená kapitola pro mě již pár let,prostě si z toho reálného a typickéh puchu některých starců nic nedělám a přinejhorším,když už je to neúnosné,tak prostě zatajím dech a jdu dál,samozřejmě vyloženě bezdomovci to je čistě o hygieně,ale to na mysli nemám,spíš vím o čem je řeč a to s naprostou jistotou,mimochodem predevčírem jsem jednoho takového dědu potkala v kauflandu a minulý týden starší dámu u hřbitova a sedla si hned vedle mě na zastávku tramvaje,foukal letní vánek,fakt nekecám,ale žíly mi to nijak zvlášť netrhá,jen jsem si toho taky všimla nic víc.


Avatar uživatele
Bronzový

Blahoslaveni ti co jsou chudí duchem. Psáno v bibli


Avatar uživatele
Zlatý

necítim sa starý.

a bol som si to veriť (i otázkou) - nepáchnem.

;-Q


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud pominu flatulenci pak je skutečností, že typický odér máme každý. Na jeho intenzitu má především vliv hygiena a míra používání kosmetických přípravků. Po létech kontaktů s klienty jsem si uvědomil, že rozdílně "voní" nejen etnika, ale dokonce i národnosti. Různě také páchne oděv našinců. Takto lze rozpoznat kuřáky, zdravotníky, majitele hospod a bufetových stánků a kvůli nevětranému šatníku též některé vesničany. Samostatnou kapitolou pak jsou lidé nemocní. Např. někteří pacienti s cukrovkou, únikem moči atd. Poté co jsem přestal kouřit se mně velmi zlepšil čich a tak když třeba procházím vlakem s údivem zjišťuji, že v podstatě "smrdíme" každý jinak.


Avatar uživatele
Zlatý

:-DDD

..."starého člověka (55+) "...

Jsem si naprskal do klábosnice - takhle jsem taky přemýšlel, tak v deseti...
ROFL


Avatar uživatele
Bronzový

Za změnu pachu u starších lidí je zodpovědný úbytek testosteronu.
http://21stoleti.cz/…


Avatar uživatele
Stříbrný

soráč ale to je provokace, otázka úrovně "proč jsou blondýny hloupé"


Avatar uživatele
Stříbrný

Jak kdo...
Někteří staří lidé také "voní" !!!
Do ordinací přicházejí "vymydlené" babičky a dědové i smradlavé mladé ženy.
Mám za sbou jen 5 let práce v LDN i tam někteří senioři voněli :)
Pokud neměli otevřené rány/dekubity, případně plné pleny.
Může to mít na svědomí agresívní pot, osobní hygiena a hygiena praní prádla (umělé materiály), nemoc, léky, únik moči - bez hyg. pomůcek atp.

Naopak, např. v MHD častěji nejvíce zapáchají mladí lidé, potem a hospodou :(
Ti více zanedbaní též zatuchlinou .... Muži/chlapci i ženy/dívky včetně puberťáků!

V některých starších domech a domcích je cítit "zatuchlina" všude, na chodbách, v bytech, z nábytku, prádla, lůžkovin, oblečení i jejich obyvatel (bez rozdílu věku).

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Nevíteto? - 21.století+spirit,to je ono!Až na to,že jsem jaksi "splaskla"do normálu?Ale pamatuji si a jsem toho názoru,že člověk má svůj svět a bůh má svůj svět (astrál) a ty dva světy se nemusejí nutně prolínat ve mě.

Avatar uživatele
Bronzový

jirkajirka

Nemám nic proti starým lidem, chovám k nim úctu ale nemůžu si pomoct, protože pokaždé když projdu kolem starého člověka (55+) vždy cítím takový zvláštní zápach jakoby...hniloby.
Malineli- To opravdu,,starý člověk 55+ každý zapáchá? Nebo jen někteří jedincí? Já taky nevtrdím že mladí 10+ fetují.

Avatar uživatele

anonym

...třeba fetuje a spadne nebo padá a začne fetovat
,puberťáci hulí trávu normálně,ale piko to je svinstvo!Tolik zlomených srdcí jsem viděla,spolužáky ,sousedy...všichni nakonec zkrachovali,ale z krachu se nikdo nikdy pomocí fetu nedostal,jenom si užil,teď má vyžraný mozek a je na tom ještě hůř,než začal,protože psychedelie je umělotina a podvod vůči sobě,možná má někdo pocit,že je královna moří,ale na jak dlouho?Než vkročí do další dimenze dospívání či levelu a tam se ten fet odrazí jak se patří.

Avatar uživatele
Registrovaný

Malineli

Já opravdu nevím co vám vše vadí. Hlavně že je tu otázka od jiného uživatele, která se jmenuje: Proč Romové zapáchají?
Myslíte že je autor nějaký rasista?!
Mě to štve. Člověk se normálně zeptá bez toho, aniž by dělal nějakýho machra a všichni na něj jak vosy. Neřeknu kdybych to napsala sprostě ale ta otázka nikoho neuráží.
Jen se prostě poslední dobou pohybuji mezi staršími lidmi a všimla jsem si toho, že ti lidé mají takový jedinečný pach.
Přestaňte do mě laskavě všichni rýpat a běžte dělat něco užitečnějšího. Já jsem si z toho vzala ponaučení a obdržela jsem i solidní odpovědi na danou otázku. Všem děkuji za ochotu a přeju hezký den.


Malineli

Avatar uživatele
Stříbrný

Samba

a co ti je po jiných otázkách? Já odpovídám na tuhle a myslím si, že kdybys ke starým lidem chovala úctu, nemohla by ses ptát jako tříletý smrad, trochu taktu vůči všem, to, co píšeš je hovadina,nikdo v tom věku není tak starý a nikdo v tom věku tak nezapáchá, pokud to není totální alkoholická troska, co se válí potentovaná někde pod mostem

Avatar uživatele

anonym

...ale je fakt,že já bych takovou otázkou nikdy veřejně nezmiňovala tohle téma je nahraně s jistou ne/morální úrovní veřejného vyjadřování,raději bych si to pro příště nechala asi na doma,ono totiš mít takový čich není jenom tak to vím,protože než jsem se k tomu jistému závěru vypracovala,který mi uvízl na stálo v paměti,tak jsem se musela hodně učit snad i trochu modlit (asi 3 roky) a podstoupit asketickému způsobu života,ale vy jste trochu hyper,protože poznám rozšířené vědomí,které se dá navodit i jinak např.psychedelicky.

Avatar uživatele

anonym

Pumex

 

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1912
Zlatý mosoj 1567
Zlatý marci1 1425
Zlatý annas 1153
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 789
Zlatý quentos 756
Zlatý Kepler 625
Zlatý iceT 579

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.