Avatar uživatele
jirka F

Z kterého filmu jsou tato slova: cyklistika je zdravý sport?

Zajímavá 0 před 253 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

To netuším, ale vím, že zdraví prospěšný „sport“ to není. 30, 50 a více kilometrové trasy, už vůbec ne.
Do kopce, s kopce jen na elektro kole 😉
Jen, pokud při jízdě je páteř x stehenní kost (stehna), v kyčelním kloubu, vzájemně v pravém úhlu 😉
To se týká páteře, trpí především ta bederní. Někteří pacienti mají kolo zakázáno.
Klouby se procvičí i na šlapadle nebo rotopedu, spinningovém kole. To snese i páteř, pokud se na nich sedí „zdravě“ (viz. výše).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Pro většinu populace je jakýkoli sport přínosem. Kolo dovoluje tělu „zabrat“ což je pro většinu lidí fajn. A pokud vím, tak třeba narozdíl od běhu tolik netrpěj některé klouby na nohou otřesama. Zas bacha na napřirozenou polohu.

da ny: 30–50 je pro zdravého člověka bez nějakých omezení pohodička (pokud to nejede v závodním tempu). Ujel jsem něco přes 100 bez přípravy (jo byl jsem mladej a blbej) 50 bylo v pohodě, těch posledních 20 do kopce, proti větru a v dešti byl očistec. (kedám, reálně to byla skoro rovina, ale v tom dešti to vážně byl očistec)
Nikdy jsem nebyl nějak extra sportovně nadanej…

Obecně co se sportu a zdraví týče, platí „všeho s Mírou“ – tak bacha koho máš ve skupince.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Omlouvám se, ale nezdá se, že by tato fráze pocházela z nějakého konkrétního filmu. Může být běžnou frází používanou k oceňování cyklistiky jako zdravého sportu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Měl jsem to dát spíš dát do diskuse, sorry 🙂

Avatar uživatele
jirka F

Dany: Ale třeba já jezdím na kole už od dětství a nijak mně to neublížilo.

Avatar uživatele
Drap

Da ny ti nepíše, že ti to ublíží, ale že to nemusí být vždy zdravé a vše je jednou poprvé.

Nový příspěvek