zvedavyHoch5

Z jakých/kterých předmětů musím aktuálně povinně maturovat? Musím si vybrat i nějaký nepovinný?

Musím si povinně vybrat pouze český jazyk, druhý jazyk a (zatím, pokud nedojde ke zrušení) matematiku? Co s těmi nepovinnými? Musím si nějaký „povinně“ vybrat nebo ne, když nechci? Hraje to roli?

Odpovědi
ivzez

Co říká web Vaší školy?
Čeština je pokud vím povinná, tu si vybrat nemůžete.

Edison

Jou předměty povinné, povinně volitelné a nepovinné. Tak si v tom udělejte pořádek.

Kelt

Maturuje se z těch předmětů, jak to určí ředitel školy. Je to čeština, druhý jazyk a pak předměty, které se na škole probírají jako hlavní. Jiné je to na ekonomce, jiné na zdravotní škole, jiné na gymnaziu, prostě podle podle zaměření. Když si nevybereš,tak nebudeš mít maturitu a nemůžeš jít dělat zkoušky na vysokou školu a budou tě brát jako člověka bez maturity.