n_kodies

Z kolika předmětů se maturuje?

Zajímalo by mě u kolika předmětů se maturuje. A jak je to na průmyslovkách s odbornými předměty. A ústní zkoušky jsou jen z aj a čj nebo i z odborných?

Nejlepší odpověď
annas

Podle vašich předchozích otázek to vypadá, že navštěvujete střední školu . Neřekl vám třídní, z kterých předmětů budete maturovat?

"Všichni studenti maturují ze dvou předmětů společné části a ze tří předmětů profilové části (dle svého oboru studia).

Maturitní zkouška má dvě části:

společnou (zvanou též státní), která je zcela v režii ministerstva školství a uskuteční se podle jednotného schématu na všech středních školách zároveň, a

profilovou (neboli školní), která je částečně v režii školy.

Ve společné části žáci maturují z českého jazyka a cizího jazyka nebo matematiky.

V profilové části se předměty různí podle druhů škol.

Ještě může být zkouška praktická.

podívejte se do odkazu

http://www.spstli­berec.cz/cz/pro-studenty/matu­rita/maturitni-predmety/

Jinak podrobnosti o průběhu maturitní zkoušky
https://dokumen­ty.cermat.cz/Sdi­lene%20dokumen­ty/MATURITA/Ma­turita%202018/MZ­2018_Pruvodce-pro-zaky_jaro_2018.pdf

Další odpovědi
Edison

Tak jsou lidi, kteří by k maturitám být připuštěni neměli vůbec. Kdysi se tomu říkalo „zkoušky z dospělosti“. Dnes? Je to spíš fraška, podle toho, co za „umělce“ střední školy do života vypouštěj.

Patasss18

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Když maturuju z matiky. Budu psát sloh z anglického jazyka a mít ústní zkoušení?

annas

14. 11. 2021 – aktualizováno VIZ ODKAZ

https://www.skol­spec.cz/zaci-a-rodice/maturitni-zkousky-2021-2022/