ddaanni

Wifi v mobiluu

Moje kamarádka když jsme byli pryc tak sebou mela mobil a byla na wifi a me rikala, ze tu wifi ma uz v mobilu.. Nevite kolik to stoji nebo jak se to da zaridit abych tu wifi v mobilu mela také?
Doplňuji:
Ano ja mam mobil s wifi a ja to nemyslela jako pripojeni free nekde v restauraci.. Ona se pripojila na internet přes svůj mobil v prirode kde nebyli lidi ani domy.

Nejlepší odpověď
Bedy

Pokud to bylo v přírodě, tak to byl internet od mobilního operátora. Dnes už jsou ceny za internet příznivé, řada operátorů jej nabízí i zdarma v rámci nějakého tarifu. Nebo konkrétní příklad – operátor Mobil.cz jej nabízí úplně zdarma, byť tedy rychlost není nějaká závratná, na Facebook apod. to stačí.

Jinak denní sazba za připojení je pod 30 Kč v pruměru u těch různých operátorů, nemáteli aktivovaný nějaký ten datový tarif. Někteří operátoři účtují podle stažených dat, průměr je asi 1 Kč á MB

Další odpovědi
Hamon

Zajímej se o GPRS, HSPDA, 3G, LTE… To jsou technologie mobilního připojení k Internetu. Ale jsou placené a ne zrovna levné.

led

Väčšina mobilov už má v sebe zariadenie wi-fi. Pri pripojení na free-wifi hotspot, či na vlastné wi-fi zariadenie je jeho prevádzka bezplatná.
Pozri si manuál k mobilu.
Doplňuji:
V tom prípade male predplatený internet v mobile – datové služby. To nie je wifi ale datové služby v telefonnom signále.

štamgast

Musíš si koupit mobil s wi-fi.

Beer4Real

Wifi je pouze sit ke ktere se pripojis mobilem bud doma, ve skole, baru apod. Pokud se chces pripojit v prirode tak vyuzivas datovy tarif od operatora, coz ti strhne nejakou castku z kredity ci pausalu.