EDA

Co se děje s exkrementy ve WC v letadle?

Pokud použijete WC v letadle, jsou exkrementy volně pouštěny do přírody, nebo je tam zabudovaný suchý záchod? Pokud se mají proletět, co se s nimi děje (myslím tak z výšky 10 tisíc km)

Odpovědi
anonym

Záchody v letadle jsou podtlakem. Tudíž mají vlastní nádobu kam dané výkaly padají. Kdyby to padalo z 10 tisíc km, tak to může nabrat takovou rychlost, že se jeho váha může zvětšit o 10×, tudíž kdyby to někomu spadlo na hlavu, tak může vážně ublížit.

JájsemRaibek

Letadlo v 10 tisících km nelétá.

anonym

Jak říká I564, je tam nádoba. Navíc pokud by tam byla díra jako ve vlaku, už bys asi z toho WC nevtala a podtlak, který by byl vytvořen by z tebe vycuclo nejen to co chceš vypustit, ale veškerý vnitřek tebe a pak tebe samotnou.
Podívej se na nějaký film, co udělá otvor v letadle s cestujícimi než pilot klesne do malé výšky.

czemira

V první řadě si myslím že e-e z této výšky by nepadalo… Zije možná by proplouvalo vzdalenym vesmírem jako Hubbleův teleskop ale urcite by nespadlo takže můžete klidne spát 😁