autacek

Vznikne mezi cvičitelem a zvířetem nějaký citový vztah?

A pokud ano, jak pak cvičitel vnímá, že je zvíře odsouzeno po jeho výcviku k smrti? Ať již třeba psi určeni pro kosmický výzkum, vojenské účely (nosiči náloží) apod.

Odpovědi
Drap

Samozřejmě. U každého zvířete je to sice trochu jiné, ale třeba u psů vzniká velmi silné citové pouto. S posláním které je končeno smrtí zvířete se musí dotyčný vyrovnat předem. Pokud vím, ta třeba psi se jako nosiči náloží nepoužívají. Občas se dělá v rámci různých armád podobný výcvik, ale v praxi se v podstatě nevyužívá.
S kosmickým výzkumem zvířat nejsou u nás zkušenosti, ale i v současné době se zřejmě pro tyto účely nijak zvířata necvičí.