Kepler

Vzdali byste se biologického života výměnou za nesmrtelnost v nebiologickém tě­le?

Celá vaše osobnost, včetně všech znalostí, emocí a vzpomínek by byla přepsána do jakéhosi elektronického organismu s možnostmi dalších vylepšení a oprav. Stali byste se nesmrtelným polobohem…

Nejlepší odpověď
annas

Ne. Svět počítačů a robotů spěje k tomu, že se jimi budou nahrazovat živé organismy. Třeba i tzv. e-hry, ktré se možná objeví na olympiádě.

Myslím si, že i když jde často o pomocníky, biologický život je základem všeho. Měl by pokračovat dál a dál.

Nechtěla bych se stát nějakou zombie, která začne něco chrlit nepřirozenou řečí, když někdo stiskne knoflík. Bylo byto tak, jako když na pevnou linku někdo pošle SMS a robot ji přečte.

Myslím si, že život ve virutálním světě bude čím dál tím víc nebezpečný, i když ten skutečný letí jako splašený kůň …

Další odpovědi
Drap

Určitě ne

ivzez

Ne, nevyměnila.

Dovedu si představit zachování vědomostí a vzpomínek, ale
ne emocí, které jsou pro mne spolu se vzpomínkami cenné.

hapiky

Není to až tak nemožné či neskutečné, stačí umřít a máš to, kromě toho poloboha.

JáJsemKarel!

Nesmrtelnost je nudná. :-/

aliendrone

Ani vteřinu bych neváhal a šel do toho! Dokonce i kdyby šlo rizikový proces (se značnou možností neúspěchu), dokonce i kdybych měl „o něco přijít“ (např. o emoce apod.)!

Vezmi ty možnosti co VŠECHNO bys ještě mohl vědět, objevit, prozkoumat, vyzkoušet – a je hned z první jasné, že o naprosté většině z toho nemáme ani ponětí! Vesmír je TAK VELIKÝ, že bude POŘÁD čím se bavit! ;) :D :D

Roman71

Tahle forma „nesmrtelnosti“ rozhodně není úplně to nejoptimálnější a už vůbec ne lákavá. Takhle bych vážně nechtěl skončit.

dudu

Nedokáži se vyjádřit k situaci a pocitům o nichž nemám ani rámcovou představu, ale asi bych do podobného dobrodružství ne­šel.

peterd108

Podle křesťanství se ani nemusíte vzdávat biologického života, po smrti budete žít věčně. Podle vašich skutků buď v nebi nebo pekle.