martinecek2

Výzva k vyzvednutí doporučeného psaní s dodejkou – co by to mohlo být?

Dobrý den, dorazila mi do schránky výzva k vyzvednutí doporučeného psaní (standard) s dodejkou.. má to 45 g a podací pošta je Praha 1 (11000). Nevíte, co by to mohlo být? Nic jsem si nekupoval, ani neobjednával… mám se bát, že tam bude něco špatného? Ani nevím, co to je za dodejku, jestli zelená, červená…
Myslel jsem, že by se podle podací pošty něco dalo vyčíst…

Nejlepší odpověď
quentos

„Dodejka“ jako taková žádnou barvu nemá – dodejka je kus papíru, který dojde zpět odesílateli a zpraví ho o tom, že zásilka adresátovi dorazila v pořádku.
Dodejku si tudíž může zaplatit de facto jakýkoli odesílatel (stojí asi deset korun).
Tudíž se netřeba bát, neznamená to automaticky něco negativního.
Jak už bylo řečeno, stejně Vám nezbude nic jiného než si to vyzvednout. Máte sice recht, že to zavání nějakou ouředností, ale třeba bude naopak pozitivní (pozvání k řízení dědictví po příbuzném z devátého kolena apod. – i když to by asi zároveň bylo „do vlastních rukou“ ;{)>.