koník.

Vyznáte se dobře v anglických předložkách určujícím místo?

Potřebuji zjistit správnot předložek v e-mailu a vůbec shlédnout celý pravopis, aby to nevypadalo, jako že jsem se nic nenaučil. Je to e-mail mé učitelce angličtiny. Myslím, že je to správně, jen si nejsem jist s těmi předložkami, které jsou napsaně velkými písmeny. Díky moc, za jakékoli opravy :)

Hi Petra,
I´m so sorry, that I was absent FROM the last English lesson. I´m sick ☹ and probably, I´m going to absent FOR the next English lesson again. I would like to know, what do I must to learn at home? Could you send me an e-mail with the copies of any papers with important exercises what did you use AT the lesson?
I hope, that I have written this e-mail correctly.

Yours sincerely

Nejlepší odpověď
quentos

No coby angličtinář bych se vyznat měl ;{)>

před „that“ se nepíše čárka;

I'm going to BE absent (vypadlo sloveso) FROM (ne „for“) the next English lesson (absent se pojí s předložkou „from“, v prvním případě to máte dobře, není důvod dávat jinou).
I would like to know what I must STUDY at home. (nikoli „learn“ a nikoli „do“, neboť už to není otázka > věta je postavená tak, že by tudíž neměla ani končit otazníkem. Za „must“ následuje holý infinitiv, tedy bez částice „to“)
… with important exercises THAT (nikoli „what“ – what není nikdy v pozici vztažného zájmene) YOU USED IN YOUR LAST lesson (vztažná věta již není přímou součástí otázky, proto v ní nebude „did“; na hodině – předložka „in“, nikoli „at“; tuto hodinu bych upřesnil, jak již uvedeno výše – „at your last lesson“.)
V posl. větě opět nebude čárka před „that“

Doplňuji:

  • „in your last lesson“, už kecám z hladu… ale šak Vám to jistě došlo