jachym10

Vysvětlíte význam spojení Kdyby prasata měla křídla, padala by slanina z nebe.

Co znamená, když se řekne: Kdyby prasata měla křídla, padala by slanina z nebe.

1. Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

2. Význam přísloví

Nejlepší odpověď
annas

Co znamená „kdyby“, podmínku, která se neuskuteční. . Jde o žertovnou nadsázku, kdyby prasata … kdyby byl Bavorov … kdyby byly někde ryby …

Prase není pták, křídla nemá, tedy nemůže létat, proto pokrmy z něj ssi musí člověk připravit na zemi, z oblak nic nespadne

Je třeba,. aby se člověk přičinil sám, nespoléhal na nějaké mimořádné události či zázraky. Přece bez práce nejsou koláče, ani bez vykrmeného a zabitého a zpracovaného vepře není žádná slanina.

Další odpovědi
aliendrone

Souhlasím s annas, Hapiky, tím chceš říci, že kdyby měly nadrženost a neukojitelné erotomanství krátké nohy, tak náš vzácný velevážený kolega Kepler „chodí po prděli“? :o ;) :D

hapiky

Líbí se mě slovo „kdyby“. Např. Kdyby neměl čáp tak dlouhé nohy, mohly by mu žáby nakopat do zadku!

zbyndo

Áno,je toho mnoho, čo sa dá na lietanie,mne hneď pripomunolo výrok Dr.Štrosmaiera v podaní vynikajúceho Miloša Kopeckeho v seriáli Nemonica na okraji mesta,na nie menej obľúbenú herečku Janžukovu,:kdyby hloupost nadnašela,tak tady létate jak holubička.
Medzitým tu napisal nejaký aliendone,to sú ľudia, ktorí majú svoj názor,ale zásadne s ním nesúhlasia.Ludska malosť.je tiež vlastnosť, prepáčte,ja ju neznášam

aliendrone

zbyndo>>> Však je dobře, rozhodně NEASPIRUJI na to se cpát do TVÝCH gigantických lidských výšin, zejména ve smyslu pro humor či v čemkoliv jiném. Tož žádný strach, aliendrone zůstane raději tam, kde je a je mu tam fajn. ;) :D