Filip84

Využili jste někdy služeb nestandardního, nebo méně standardního, ubytovacího zařízení?

Ať už dobrovolně, nebo nedobrovolně?

Mezi nestandardní a méně standardní ubytovací zařízení počítáme:

  • ubytovací zařízení UNŽC, ubytovatel: Správa železnic, s. o. Jde o nádražní haly, čekárny dopravců (Času Dost, Leo Porno Express, DrezínoJet…), kryté perony, opuštěné nádražní haly, odstavené vagóny atp.; UNŽC poskytuje ubytování krátkodobé (v řádu minut, hodin, maximálně jednoho dne) i dlouhodobé (v řádu tejdnů, měsíců, let, desítek let).

https://necyklo­pedie.org/wiki/UN%C5%BDC
https://necyklo­pedie.org/wiki/%C4%8CD
https://necyklo­pedie.org/wiki/LE­O_Express
https://necyklo­pedie.org/wiki/Re­gioJet

  • CPZ, včetně soudních cel, ubytovatel: Policie České republiky, v případě soudní cely VSČR. PČR poskytuje ubytování krátkodobého charakteru (maximálně 24–48 hodin), ve spolupráci s VSČR lze ubytování prodloužit až na 72 hodin. Ukázka standardů ubytování PČR a spokojených ubytovanců je pod otázkou. Na některých místech (Wilsonovo nádraží, Bohumín…) je možno využít kombinace ubytovacích služeb UNŽC a PČR.
  • PZS, ubytovatel: krajský úřad. Jde o ubytování s jednostranným transferem luxusním, nebo méně luxusním vozem, vybaveným, zpravidla, nadstandardním zádržným systémem a doprovodem. Oproti předchozím dvěma možnostem ubytování, které jsou zdarma, je toto zpoplatněno (Kč 1,200.00 – Kč 4,500.00 / pobyt, včetně dovozu). PZS poskytuje zásadně krátkodobé ubytování v řádu jednotek až desítky hodin.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Z%C3%A1chyt­ka
https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/alkohol-intoxikace-protialkoholni-zachytna-stanice-zdravotnictvi-zachytka-mapa-cen.A180420_144­910_domaci_bja
https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/prehled-protialkoholni-zachytne-stanice-alkoholismus-zavislost-dluhy.A180427_161­448_domaci_bja

  • „Noclehárna u Kateřiny“, ubytovatel: obce, Armáda spásy, Naděje, jiné církve, různé právnické osoby. Ceny jsou mírné; příklad ceníku:

Ceník spaního
V noci celý poplatek 3 Kč, ve dne polovic
Výhodné předplacení
odpolední matyné
každou neděli

je však potřeba dodržovat domácí řád:

Domácí řád
Přijímám jen správné nocleháře bez hmizu!
Veřejný čištění zubůch je zakázáno!
Žádá se čistota a zachovalost.

„Noclehárna u Kateřiny“ poskytuje krátkodobé (na jednu noc) i dlouhodobé ubytování, i na dobu 2 dočasně.

  • věznice & vazební věznice, ubytovatel: VSČR. Patří mezi nejbezpečnější nestandardní a méně standardní ubytovací zařízení, výhodou je, že je to se stravou, ošacením, lékařským zabezpečením a možností zaměstnání. S ohledem na nadstandardní zaopatření jde o nestandardní ubytovací zařízení s nejlepším poměrem ceny a poskytnutých služeb (Kč 0.00 – Kč 1,500.00 / měsíc). Jedinou vadou na kráse jinak bezvadných služeb na velmi vysoké úrovni je skutečnost, že VSČR neposkytuje ubytování krátkodobého charakteru, doba ubytování se pohybuje mezi měsíci až 4 dočasně.

https://www.cti­doma.cz/vztahy/2016-03-07-za-vse-se-plati-plati-vsak-i-o-kriminalu-21631

Využili jste někdy některého z těchto nestandardních, či méně standardních, ubytovacích zařízení? Poznamenám, že mezi „věznice & vazební věznice“ se počítá také zabezpečovací detence a nařízená ústavní léčba soudem v psychiatrické nemocnici.

Já jsem využil pouze služeb UNŽC, a to opakovaně, protože moderní, dynamicky se rozvíjející, národní dopravce Času Dost mne k tomu, svého času, několikrát donutil, protože národní dopravce Času Dost nahlíží na jízdní řád podle theologického výkladu (https://necyklo­pedie.org/wiki/Te­ologick%C3%BD_v%C3­%BDklad_j%C3%AD­zdn%C3%ADho_%C5%99%C3­%A1du).

P. S. Jestliže jste využili více druhů nestandardního a méně standardního ubytování, prosím, zvolte tu možnost, kterou jste využili nejdéle a zbylé k odpovědi vypište.

Míra a váhy:

1 dočasně = 22 let

Nejlepší odpověď
aliendrone

Ano, CPZ.

Tak za katrem jsem byl ani to nepočítám, stejně bych si nevzpoměl. Bujné mládí, nwm jestli znáš. Obvykle to skončilo nakládačkou/gu­moléčbou a pak mě vykopli na ulici. Občas poslali přípis do školy apod. Ovšem mám zkušenost i s CPZ (Kongresová), tam jsem pobyl skoro celou neděli až do ponděla. Jako zažil jsem věci, ze kterých by mnozí omdlévali a já to prošel relativně v poho, ale TOHLE byla jedna z nejdelších nocí mého života.

Šoupli mě do cely s nejsmradlavějším bezďákem, mohl bych přísahat, že jsem přímo VIDĚL ty vypasené vši/štěnice, co po něm lezli. Ani bitku jsem nedokázal rozpoutat (aby nás rozhodili a VIDĚL jsem, že MAJÍ prázdné cely svině chlupatý), protože jsem nebyl schopen se ho dotknout ani špičkou boty (aby ten sajrajt z něj neskočil i na mě). A když mě v ponděli pustili, taxem jako první šel do lékárny a nakoupil snad 4 prostředky proti vším a dalším parazitům. A po příchodu domů ihned do vany a VŠECHNO to na sebe napajcoval. Což jsem ještě ten den 2×, možná 3× zopakoval. Hadry šly do popelnice i s botama. Eh, NECHCI na to ani vzpomínat… bléééé! 😕

Další odpovědi
Rocker

Ne, zatím bohužel.

Zatím nejzajimavější pobyt jsme měli v ,,hotelu" v Kyjevě.
Ač se jednalo o ubytování přímo na Majdanu,byl to zážitek.Dole jsme zazvonili u dveří podobných těm do atomověho krytu.Po vyjetí výtahem do 5.patra (tlačítka 1–4 byla demontována) jsme se ocitli na recepci,kde paní měla pult a válendu,jelikož tam asi byla nonstop.Na patře bylo několik pokojů.Ten náš měl asi 3×4 metry-2 palandy a mezi nimi stůl.Metr za oknem byla zeď vedlejšího domu.Na chodbě byly společné sociálky-hajzlík a sprcháč v jedné místnosti.Když se někdo koupal,nemohl jít další na záchod.
Každý vecer jsme se připili v nedaleké restauraci,abychom mešli na pokoj střízliví😃Ráno hned po probuzení jsme šli do Mekáče,kde jsme dali kafe a navštívili civilizované WC😃

Rokio

Ne, zatím bohužel.

Z těchto tvých možností žádné, ale v dětství a v pubertě jsem občas přespal pod širákem s tátou.

paul1

Ne, zatím bohužel.

Díky za celkem zábavné počtení.

Filip84

aliendrone: Tak, víš co, ono za Husáka se dostat na CPZku, nebo obdržet lekci z „hen tých, oných, zásad ľudodemogratického spolunžívania“, šlo raz – dva. To se stačilo vrávorat na ulici, nebo třeba v 10:01 PM trochu hlasitěji mluvit, a už jsi „jel“.

Jenže dneska se na CPZku jen tak lehce nedostaneš, má to několik důvodů:

  • na OOP jsou kamery, někteří policisté mají i osobní kamery (vyfasované) a ve službě je musí nosit a zapnout,
  • je IS ETŘ, neboli informační systém evidence trestního řízení. Takže, prakticky na nic nejde hodit „Tutel“, protože od chvíle, co baba hysteryczna zavolá na „linku důvěry – linku pomoci, od rána až do noci“, do chvíle, než je to se zájmovou osobou nějak ukončeno, je každý prd přesně evidován, třeba i to, kdy jsi otevřel prázdný předtisk úředního záznamu (na vteřinu přesně!), a dokonce i to, kdys koncept průběžně ukládal,
  • CPZka dávno není to, co byla za Husáka. Pořád to není „Hilton“, a z nestandardních ubytovacích zařízení, poskytovaných státem občanům většinou nedobrovolně (tj. CPZka, soudní cela, vazba a Lager) je absolutně nejhorší. Ale tím, že tam pořád svítí světlo, že tam není pořádný kavalec, jenom koženková matrace, kousavá deka a jednorázové „prostěradlo“ z mikrovlákna, ale tím Schluß. Všude jsou kamery, všecko je na vteřinu přesně evidované, takže, že by ti tam, třeba, nechali posraný záchod prostě neexistuje, to samé, že když tam budeš dělat burdel, že tě nějaký „zelený soudruh“ umravní zleva – zprava. Dávno ne!
  • policajti sami mají zájem na tom, aby tě na CPZku neumístili: musí tě prohlédnout lékař, a co si budeme říkat, v těch reáliích, které popisuješ, nadýcháš, protože jsi namrdaný. A když jsi namrdaný, tak lékař prostě nepovolí, aby tě na tu CPZku strčili. Nevezme si to „na triko“. Když už to lékař povolí, tak se o tom musí sepsat papír. A zatímco za Husáka byl každý rád, že je rád, dneska prakticky každý drban zná svá práva, ať už illusorní, nebo reálná. A ty ho musíš poučit. A on je bude realisovat, takže: budeš k němu volat lékaře co 15 – 30 minut, protože na tom prostě bude trvat. Pokud nemáš na CPZce vodu a záchod, což na každé nemáš, to máš leda tak na „Bartolomějské“, a pak na rekonstruovaných / nových služebnách, tak bude chodit na záchod / k vodě co 5 minut. Bude chtít volat, pomalu, na siamskou ambasádu. A tak pořád dokolečka dokola a podobně,
  • nikdy nevíš, koho na tu CPZku strkáš, zvlášť, pokud je to namrdaný puboš! Za Husáka byla taky korrupce, ona ta korrupce byla asi i větší, nebo minimálně srovnatelná, jako dnes, ovšem byla to poněkud jiná korrupce. Dnes je větší klientelismus, „strejčkovské“ vazby a oproti reálnému socialismu, vlastně, ani ten klientelismus a vazby nepotřebuješ, bohatě ti postačí vědět a umět, nebo mít někoho, kdo ví a umí. Protože je taková doba, nad tebou, jako řadovým policistou, jsou stejné gumy, jako za Husáka, nebo možná i horší. Takže i když dodržíš, co máš, tak kde je vůle, je i cesta a kdo hledá, najde. Když víš, tak to není až takový problém, chytneš ho za slovo, bohatě postačí, že něco nezapsal a už je „tvůj“. Ne nadarmo se na fóru policista.cz pořád omílá, jak je důležité se naučit napsat úřeďák! Sakra důležité.

Pak máš další reálie: když jsi namrdaný a doktor tě nepustí na celu, což tě nepustí, tak u nás to znamená hodinu přípravu papíru na obvodě + sehnání místa na PZSce, a pokud máš to štěstí, a v Kroměříži mají místo, tak to znamená další hodinu cesty, na majáky, na PZSku, pak hodinu příjem a papírování na PZSce (v ideálním případě, že nečekáš frontu), hodinu a půl cestu z PZSky na OOP (nebo hodinu, když ti povolí použít majáky), a potom cca 30 minut papírování na OOP. A když nemáš štěstí, tak v Kroměříži mají plno a jede se Opava. A to je delší cesta, a když máš opravdu den Blbec, tak se jede Brno, protože Opava tě taky pošle do řiti.

Proto se každý policajt snaží s drbanem domluvit. Když to jenom trochu jde, tak tě odvezou domů – to je POS – Policejní Odvozová Služba. Zdarma! Když to možné není, tak tě, sice, zajistí, dovezou na služebnu, ale tam „sedíš“ na lavičce. A protože jsi namrdaný a agresivní, tak nesedíš, takže jsi seděn 2–4 policajtama. A když tě opravdu nejde „posadit“, tak až potom nastupuje výše popsané kolečko.

Jo, a ještě je klidně možné, že ty jsi namrdaný, agresivní, nesedíš, jedno s druhým, doktor tě na CPZku nepustí, na PZSce potvrdí příjem, ale když tam kluci dojedou, tak je tam doktor takydebil (nebo mu stará nedala, nebo měl před tebou těžký případ, nebo tak něco a podobně), a ten tě pošle do prdele, že alpa není dost alpa, že není nebezpečná sobě, ani okolí. Což, samozřejmě, možné je, protože jak jsi usazován, a jak je papírováno, objednáváno a přepravováno, tak uběhnou 2–4 hodiny, ty vystřízlivíš, no a je to jasné, že.

aliendrone

Filip84>>> NN, tohle bylo již za šmejda chrochtose Vašíka v devadesátkách. Za totáče se o bezďácích nedalo prakticky mluvit v porovnání s dneškem. Prostě jsem nevyzvedl obsílku (nebo se ke mně nedostala, už nwm) a prokurvátor (či již státní zástupce?) moc toužil po mé výpovědi v kauze jednoho mého známého – to víš, tenkrát byla „divoká doba“, privatizace apod. 😉 . A protože jsem se logicky na výzvu nedostavil nevědouc o ní, tak mě při běžné silniční kontrole sebrali, bo jsem „byl v pátrání“. Jako abych „o5 neutekl/neskrýval se/nevyhýbal se výpovědi“, tak si mě nechali do pondělka, až se PAN prokurvátor dostaví z víkendového odpočinku mě vyslechnout. Ono by nebylo o čem psát, nebýt toho smrdutého zahmyzeného bezďáka. Bohužel já a „mrňavé potvory“ (hlavně ty neviditelné) je kapitola sama pro sebe, PROTO mi to utkvělo v paměti DODNES 😐.

Filip84

aliendrone: No, já myslel spíš to, jak Tě „sbírali“ příslušníci jako mladého, víš co.

V devadesátkách už rozhodně zástupce státní, Ty, to šlo „ráz na ráz“, slovo „prokuratura“ je u nás vnímáno tak pejorativně, že i finanční prokuratura se jmenuje „úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových“. Strašné!

Jo, tak devadesátky, v tomto, nebyly od normalisace nijak extra odlišné, spíš byly ještě horší, protože pořád platil starý řád, ve kterém byly neskutečné díry; holt to byl řád sovětského typu, ušitý horkou nití na začátku padesátých let, a na začátku šedesátek jenom mírně přepracován. Trestní řád, občanský soudní řád, jedno s druhým.

Až, v podstatě, po XX zásazích Ústavního soudu se podařilo, jakž takž, něco změnit, a samozřejmě, že se s vaničkou vylilo i dítě, to bývá. Taky v devadesátkách byla většina fislů stejné gumy, jako za normalisace, že, jenom převlékli zelený kabát za modrý. Tím nechci vůbec říct, že ty dnešní gumy jsou horší, nebo lepší, to ani omylem. Ale v jistém směru se „srovnat“ museli.

Dneska už by si Tě zástupce státní jen tak lehce předvést nenechal, to si piš. Nechal by Ti doručit to předvolání policií, pak by Ti uložil pořádkovou pokutu, a až potom by, případně, přicházel pořad na předvádění.

aliendrone

BTW – hezká fotka, děláš náborové plakáty pro PČR?

„PŘIDEJTE SE K NÁM, I MUKLOVÉ JSOU U NÁS ŠŤASTNÍ!“ 😁

Filip84

aliendrone: Ne, tak moc dobře vím, že když je nějaký ten den otevřených dveří, nebo prostě pozvou na obvod děti ze školy na besedu, nebo tak něco, tak, samozřejmě, děcka do cely chtějí. A je asi jasné, že šťastné děti jsou dobrá reklama, že, protože policie u nás nemá jinak vůbec dobré jméno.

No, tak jsem si říkal, co tam vrazit: jestli nějakou fotku vágusů před „Noclehárnou u Kateřiny“, prázdnou celu už mám u minulého dotazu, tak mne napadlo tohle, prostě: „šťastní klienti ubytování PČR“.

Filip84

Rocker: Dobrý tip na další anketu – bisarní, nestandardní a brutální jinak standardní ubytovací zařízení, například v zemi, kde zítra již znamená včera!

Malvína

Rocker – Top! Živě jsem si to představila 😁

Rocker

To si předtavit nedovedeš😃
Ale přímo v Černobylu jsme byli v jediném hotelu,který tam je a ten byl suprovej.
Avšak nejhorší noc této dovolené byla při cestě zpátky,v Brně😃 Tam jsme čekali do 4 hodin ráno na nějakým opuštěným autobusovým nádraží.😃

Filip84

Rokio I. Kauflandský: Tak to bohužel, to jsi zaškrtl správně.

Kdybys spal ale pod stanem třeba v kolejišti, na trávě mezi staniční budovou a peronem, nebo ve spacáku pod nádražním přístřeškem, tak pozor na to, to už bys využíval služeb UNŽC, je potřeba rozklikávat odkazy!

Filip84

Paul: Opravdu není za co!