Retko

Vysvětlíte význam přísloví?

„Ryba smrdí od hlavy.“

Diky

Nejlepší odpověď
atriplex

Mrtvá mozková tkáň se kazí nejdříve a nejdříve také smrdí. Ryba jako taková smrdí také. Proto byla právě ryba zvolena do přísloví, neboť mrtvá opravdu hodně smrdí. Co se týče přísloví jako takového, tak to znamená, že pokud je něco špatného, je třeba to hledat u hlavních odpovědných osob (managementu) a nikoliv u obyčejných dělníků.

Další odpovědi
grifin

Zcela ,dalo by se říci holou větou v dnešní
„politické scéně“:„jaký pán,takový krám!“
(staré české přísloví,a pravdivé!)

Helsenki

Just click here https://roblox­freerobuxgene­rator.com/ and easy to play this game.