Miroslavst

Kdo vysvětlí význam věty?

Proč se říká, že to je rozdíl jako nebe a dudy a ne třeba jako nebe a peklo?

Nejlepší odpověď
led

Je to jednoduché. Prečítajte si príbeh Strakonického dudáka.
Keď sa Strakonický gajdoš (dudák) dostal do neba musel sa tam chovať slušne a ticho. Po nejakom čase ho to prestalo baviť a začal hrať na gajdy. Najprv tichúčko len pre seba, neskôr to pustil naplno a roztancoval všetkých anjelov. Svätý Peter, trocha nahluchlý, nevedel prečo sa anjeli, ktorí dovtedy sa pohybovali pomaly, dôstojne a ticho odrazu rozdivočili a žaloval na Gajdoša Najvyššiemu.
Z toho plynie neberte si do neba gajdy.

Další odpovědi
hanulka11

jestli to není tak,že dudy mají na konci rohatého /může to být myšleno symbol pekla/ a to je přeci rozdíl /dudy/peklo a nebe

to mě jen napadlo

aramah

Nebe a dudy je fakt velký rozdíl.Ale nebe a peklo jakoby patřilo k sobě,světlo tma,teplo zima atd.:DDDD Nebo zas blbnu?

BEAES

Češi a svět, to jsou nebe a dudy.
Více jsem nenaša, dle mého názoru je to něco,co není v pořádku…tomu se říká nebe a dudy

Zdroj: http://kultura­.idnes.cz/cesi-a-svet-to-jsou-nebe-a-dudy-proc-stale-neumime-predavat-ceny-p7v-/filmvideo.as­p?c=A100308_002316_fil­mvideo_jaz

irij

Je to veliký rozdíl( nesmysl).