huxa

Vysvětlili byste mi prosím jeden zákon?

"(1) Kdo jiného násilím nebo pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy donutí k pohlavnímu styku, nebo kdo k takovému činu zneužije jeho bezbrannosti, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až pět let.
(2) Odnětím svobody na dvě léta až deset let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1

  1. souloží nebo jiným pohlavním stykem provedeným způsobem srovnatelným se souloží,
  2. na dítěti, nebo
  3. se zbraní."

V čem se liší 2. a) od 1.?
Doplňuji:
Ano, ale dle češtiny zde jsou tři případy a, b, c, ovšem v tom a je uvedeno naprosto to samé, jako v jedničce, tudíž jsou tři „odrážky“ s dvěma důvody (dítě a zbraň), poté by ovšem mělo být a) sepsáno bez toho a) před tím a tím pádem by následně bylo jen „a), b)“, ne?

Nejlepší odpověď
anonym

  1. Donutí někoho jiného k jinému.
  2. Provede ji sám

-
Jinak k bodu 2a) bych dodal, týká se i homosexuálů (srovatelný se souloží)

Další odpovědi
Drap

Je to jasné, pokud se toho dopustíš na nezletilém, tak je trest vyšší, než u dospělého. Jako nebezpečnější je považována pohrůžka zbraní, proto také vyšší sazba.

klumprt

Tuhle jsme o tom taky teoretizovali. Ale už jsem zapomněl, k čemu jsme došli. Nejspíš jde o to, že ne každý pohlavní styk je soulož nebo srovnatelný způsob. Napadá mě, že pohlavní styk dle prvního odstavce by mohl být třeba uspokojení rukou nebo do šatů.
Anální a orální styk už je nepochybně srovnatelný se souloží.

Mc Merkurion

…ve 2) je to s násilím nebo na dítěti…

klumprt

Lidově řečeno: první odstavec je bez zásunu, druhý odstavec, písm. a) je se zásunem 🙂
U pouličních sociálních pracovnic jsou bezzásunové praktiky taky levnější.

huxa

V trestním právu nemusí být pohlavní styk pohlavní styk, ale třeba jen anální, orální, či různé „masáže“

klumprt

No dyť jo. Mám pocit, že už si rozumíme, ne?

Mc Merkurion

…no,dalo by se to tak i říct,ale pohlavní styk je soulož http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Poh­lavn%C3%AD_styk­,a babo raď

klumprt

I když argumentace Wikipedií nebývá úplně 100% spolehlivá tak v článku zde http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Poh­lavn%C3%AD_styk se píše: „V širším právním i sexuologickém smyslu zahrnuje pojem sexuální styk i další orgasmické nebo genitální formy vzájemného fyzického kontaktu mezi dvěma nebo více jedinci jakéhokoliv pohlaví, v nejširším pojetí může termín zahrnovat i negenitální a neorgasmické formy erotického kontaktu. Někdy se formy pohlavního styku rozdělují na penetrativní (kam bývá řazen koitus a penilně-anální styk) a nepenetrativní.“

V nejširším smyslu by to mohlo být i takové to divočejší mazlení – tuším že v Bravíčku se tomu říkalo necking.

Mc Merkurion

souhlas,ale myslim si,že tady se spíš asi bude jednat o ty děti a zbraň

huxa

Takto:

"(1) Kdo jiného násilím nebo pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy donutí k pohlavnímu styku, nebo kdo k takovému činu zneužije jeho bezbrannosti, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až pět let.
(2) Odnětím svobody na dvě léta až deset let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 souloží nebo jiným pohlavním stykem provedeným způsobem srovnatelným se souloží

  1. na dítěti, nebo
  2. se zbraní."

Mc Merkurion

proto má paragraf zakroucenou značku,souhlasím s tvojí logikou