tomas846283

Vysvětlili by jste mi prosím jeden zákon ?

§ 204
Podání alkoholu dítěti
Kdo ve větší míře nebo opakovaně prodá, podá nebo poskytne dítěti alkohol, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

Potřeboval bych vědět co znamená „ve větší míře“ třeba kolik to je ml?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Přesné množství nelze určit, neexistuje na to právní norma. Možná je někde schválené nějaké doporučení, o žádném ale nevím, ale každopádně by to doporučení nebylo závazné.

To kolik je to ve větší míře posuzuje nejdříve policie, ta zahájí trestní stíhání, poté to předá žalobci, ten podá obžalobu a nakonec to jde k soudu, kde rozhodne soud.

Tato míra alkoholu může být pokaždé jiná, neexistuje předpis, zde se jedná hlavně o to „opakovaně poskytne“ a nebo pokud by třeba dítě na požití alkoholu zemřelo.

Další odpovědi
anonym

..a kolikrát je opakovaně?2× nebo 5×?

Drap

Dítě nesmí alkohol, takže i málo je ve větší míře.