dust8

Vysílají libovolné digitalní hodinky neustále signál tam a zpět pro seřízení času při jeho změně přes funkci DTS?

DTS by měla být něco jako synchronizace času, takže pokud jde čas asi nějak více špatně tak se sám seřídí?
Jinak by to mělo fungovat tak, že se digitálky sami seřídí při změně času např. posun o hodinu vpřed a vzad u letního a zimního času?

Může ten neustálý přenost signálu DTS, což je zhruba něco na způsob wifi přenosu internetu nějak škodit zdraví?

Také asi záleží kde se člověk zrovna při změně času nachazí. Pokud by byl horníkem a měl hodinky něco půl kilotru pod zemí, tak se DTS asi už nechytá ne? ;)

Nejlepší odpověď
elkon

Hodiny signál nevysílají, ale přijímají. Je to v určitých intervalech.
Např. Německo – (DCF77), vysílač s dosahem 1500 km umístěný v Mainflingenu.

Další odpovědi
mosoj

Určitě ne každé digitální hodinky. Jinak jak píše Elkon. Je to stejné, jako třeba s mobilem. Kde není signál nic se nedozvíš! S tím rozdílem , že DTS je dlouhovlnný vysílač na rozdíl od mobilu a jeho dosah je podstatně větší. Mám tušení , že vysílač je někde v Německu (Brémy??)

Edison

Nezaměňovat DTS, DCF a další. Jinak hodinky z drtivé většiny opravdu signál nevysílají, ale pouze přijímají. Na světě je asitak osm DV vysílačů přesného času. Osobně jsem ale přešel na GPS hodinky. Kromě seřizování času uměj nastavit i časové pásmo.