rottkiw

Vyřešíte tuto hádanku ?

Těžce nemocný starý pán byl u doktora a ten mu předepsal 2 červené a 2 modré prášky. Přesně o půlnoci si musí vzít právě jeden prášek modrý a právě jeden červený. Pokud si je nevezme, jeho srdce to nevydrží. Pokud si jich vezme víc, zemře na předávkování.
Protože byl z cesty k doktorovi unavený, šel si hned po příchodu lehnout (takže si prášky nenachystal). Spal až do půlnoci, kdy ho probudil budík. Ke svému zděšení zjistil, že došlo k výpadku eletřiny a všude je naprostá tma. Zašmátral v krabičce na léky a zjistil, že ty 4 prášky od sebe hmatem nerozezná a žádná možnost k posvícení také neexistuje.
Zachoval chladnou hlavu, zamyslel se a celou situaci v mžiku bravurně vyřešil. Jak?

…Pardon jestli tu už byla… :)

Nejlepší odpověď
anonym

všechny prášky rozpůlil a snědl od každého půlku ;)

nevím to jistě, četl sem jen první větu otázky :DDD