výpoveď ze zdrav.důvodů a nemající prac.místo,avšak najednou pro mě práce je

Volal mi právník mého zaměstnavatele,že mi dávají výpoveď ke dni 28.12 ze zdr.důvodů.Ráno jsem odnesla ukončenou PN a ředitel mi řekl,že v po mám nastoupit,že nějakou práci pro mě najde než mi skončí výpověď.Má na to právo?Výpoveď mi dali,protože jsem se stala ozz a že nemají kam mě přeřadit.Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Navazuji na předcházející otázku a moji odpověď…

Ano na tento postup má zaměstnavatel právo…, je zde ale jedno ALE

S odvoláním na ustanovení § 46 ZP můžete být převedena na jinou práci, ale pouze s vaším souhlasem a když souhlasit nebudete, tak jen po předchozím PROJEDNÁNÍ (nikoli souhlasu) s odborovou organizaci.

Pokud zaměstnavatel nebude postupovat podle tohoto ustanovení, tak se můžete po 21 dnech výkonu ´jiné´ práce domáhat toho, že další dny už tuto jinou práci dělat nebudete a požadujete JINOU práci…

Možná je to celé zbytečné, vzhledem k dvouměsíční výpovědní době, ale třeba se vám tato rada bude hodit…

Hodně štěstí !

http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h3.aspx

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vypoved-ze-zdr-duvodu-dnes-mi-skoncila-nemocenska-a-vypoved-mi-prijde-postou-k-28-12-2010