band of brot

Je lepší ukončit pracovní poměr výpovědí dohodou, nebo výpovědí s výpovědní lhůtou?

Zaměstnavateli jsem už dříve řekl, že dám výpověď. Dám ji na konci května, tj. zítra. Původně jsem chtěl, aby platila do konce července. Ale pak jsem si ro rozmyslel, chtěl bych, aby platila do půlky srpna. Šéf říkal, že je mu jedno, dokdy chci skončit. Takže jak to udělat? Mám napsat výpověď s výpovědní lhůtou? Ale jak to napsat, když výpovědní lhůta je jen dva měsíce a evidentně musí platit do konce měsíce a ne jen do půlky. Takhle bych měl napsáno, že výpovědní lhůta platí od 1.6. do 14. 8, tzn. dva a půl měsíce. Nebo to mám dát jako výpověď dohodou?

Upraveno: Ok, tak díky za rady a poučky. Dám teda tu dohodu k 14.8. Šéf je fajn, s ním se dá domluvit. A ještě dotaz.
Pokud by se stalo, že budu mít konec napsaný k 14.8., ale už tam pro mě nebude pracovní místo, to bude obsazené novým pracovníkem a já si mezitím vyberu dovolenou. Ale potom už ji budu mít vybranou, pracovní pozice už nebude, ale já budu pořád pod smlouvou? Tak co tam mezitím budu dělat, když mi prácovní poměr bude končit až toho 14.8. a bude třeba 1.8., takže ještě dva týdny bych tam jakoby měl být.
Můžu se s šéfem dohodnout na jiném dni skončení pracovního poměru? Nebo mít neplacené volno, tzn. do práce nechodit, ale být tam vedený jako zaměstnanec? Nebo bych dostal výpověď pro nadbytečnost? Jak to vyřešit?

Odpovědi
JájsemRaibek

Výpověď pokud ji dáš zítra, začne platit od 1.6.2016 a pracovní poměr skončí dne 31.7.2016. Dohoda není výpověď, dohoda je oboustranný právní akt, kde se dvě strany dohodnou. Zde nelatí žádná výpovědní lhůta a dohodnou-li se obě strany třeba na datu 15.8.2016, bude znít asi takto:
Zaměstnanec XY a zaměstnavatel ABC se dohodli na skončení pracovního poměru, který skončí dne 15.8.2016.

Podpisy obou stran.

Moc to komplikuješ, ale i tak se dá prostě dohodnout.
Je to dohoda obou stran, není problém se dohodnout na změně. Není problém původní dohodu zahodit a uzavřít novou, jde prostě o dohodu.

led

výpoveď dohodou nejestvuje.
Sú 2 typy:
1 – rozviazanie pracovného pomeru výpoveďou za presne v zákone stanovených podmienok
2 – rozviazanie pracovného pomeru dohodou (toto nie je výpoveď, ale dohoda), kedy sa zmluvné strany dohodnú o termíne ukončenia pracovného pomeru.
Vo vašom prípade by mohlo ísť o dohodu. Termín môže byť od okamžitého až do…