reny106

Výpočet 2 stran pravoúhlého trojúhelníku?

Můžu požádat o , když znám uhel 75 stupňů a malý a=45,2 Děkuji.
Doplňuji:
moje chyba. Můžu požádat o výpočet 2 stran pravoúhlého trojúhelníku, když znám uhel 75 stupňů a malý a=45,2 Děkuji.

Odpovědi
beer

Domácí úkol na pondělí?
Tak mrkni do učebnice !!

Fienir

Stačí ti tyto vzorečky, víc znát nepotřebuješ.

sin alfa = a/c
sin beta = b/c

cos alfa = b/c
cos beta = a/c

tan alfa = a/b
tan beta = b/a

ctan alfa = b/a
ctan beta = a/b

sec alfa = c/b
sec beta = c/a

csec alfa = c/a
csec beta = c/b

Hohny

Je potřeba znát, který úhel má těch 75 stupňů a která strana je a. Takhle si ten trojúhelník můžu představit jakkoliv a nic nevypočítám.

Kimm

Tvoji otázku jsem moc nepochopila:D

reny106

Vypočítal by to někdo prosím.

bolak

Nepíšeš co je to za úhel, takže prakticky není co počítat. Alfa, beta, gama, hm? Nejdřív je třeba napsat celý zadání.

reny106

tady mam nákres http://img4.pix­host.org/images/1681/143­00520_troj.jpg

reny106

bohužel sem zapoměl jak se to počitá

reny106

ne ja už nestuduju a proto si nevim rady

Fienir

Tak koukni na mojí odpověď, máš tam vzorečky, které potřebuješ.