Avatar uživatele
Mááárty

jak se vypočítá výška k rovnostrannému trojúhelníku o straně 6.6dm ?

Doplňuji:
Jak se vypočítá výška k rovnostrannému trojúhelníku?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 4183 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
manon

Výška je kolmice ke straně trojúhelníku – když je rovnostranný, tak výška tu stranu půlí. Pak už jen Pythagorova věta.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

http://img.pic­tureup.cz/14102012­/eb822a85249b364b5dd7647­2dbf8cf512f20bad­f.jpg

A dál už podle Pythagorovy věty. Pythagorase znáš ne? (ten s tou plínou na hlavě)
Doplňuji:
Obécný pévéčko říká že c²=a²+b² („c“ je přepona)

U rovnostrannýho trojúhelníku platí že c²=v²+(c/2)²

…zbytek sám

Upravil/a: bolak

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Avatar uživatele
Bublinka°°

Milé ocko, tady se ale nikdo neptal na to, jakej je vztah mezi rovnostranným a pravoúhlým trojúhelníkem. Máárty to prostě chce vypočítat a ne poslouchat nějaký chytrý řeči.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

tak teď musím i já odpovědět
matiku sice neumím, ale ocko, když ani ty nevypočítáš výšku trojúhelníku proč se o to staráš, nerejpej a jdi spát !!

Doplňuji:
no bolaku a totok do mě celý leta ségra hustila a to seš tak blbá nebo có, že nevíš co je to á na druhou + bé na druhou to celý v závorce = cé na druhóu ..
někdo prostě tu matiku nechápe mě jdou zas jazyky ona udělá chybu i úplně v
obyčejným slově a tu hrubku tam i cítíš ne a ona ji tam napíše, ale před tím se mě zeptá..
já pracovala, jako účetní /paradox/ a ona v tiskárně četla chyby :))

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tak to už je trochu moc – půlnoc na krku a dětičky ještě řeší domácí úkoly?
Víš co je to pravoúhlý trojúhelník a víš jaký je vztah mezi rovnostranným trojúhelníkem a pravoúhlým? Když si to uvědomíš a představíš, příjdeš na to. Je to příliš lehké.
Doplňuji:
Briketko a bublinko, holky jedny ušaté – obě porušení kodexu. Prima, jen pokračujte.
Tazatel chodí do školy, takže tomu moje narážka měla stačit a pokud to je normální žák, tak stačila. Že Vy dvě nevíte, že výška u rovnostranného (rovnoramenného) trojúhelníku je vlastně odvěsnou dvou identických pravoúhlých trojúhelníků, to je Vaše ostuda a příště bych si děvčátka na takové poznámky dávala pozor. Něco to o Vašich vědomostech napovídá.
Dotazy na školní výuku tu nemají své opodstatnění, ale jsou tu někteří alfabeti, kteří si kodex a pravidla nepřečtou a prudí. Zbytečné dotazy a zbytečné odpovědi. Někdo tu pořád vrtal do bodování. Tak proč za takové nesmysly chcete sbírat body právě vy?

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

www.google.cz/im­gres?q=u%C5%A1at%C3%A1+h­olka&hl=cs&sa=­X&biw=1067&bih=518&tbm=is­ch&prmd=imvns&tbnid=DX­qIo7-K9wbMVM:&imgre­furl=http://um­centrum.cz/pro­dukt/vykulena-usata-priserka-e-t-006/%3Fproduk­tId%3D13929&do­cid=5hclFD-7blyT5M&itg=1&im­gurl=http://um­centrum.cz/_cms/gf/­modules/fotoga­lerie/1342808708­_hracka_006_IT­.JPG&w=1024&h=768&e­i=jrt-UPTcDc-SswayiIHIBA&zo­om=1&iact=hc&vpx=302­&vpy=211&dur=4565&hov­h=194&hovw=259&tx=98&­ty=142&sig=1181579026516­59804205&page=5&tbnh=13­6&tbnw=188&star­t=71&ndsp=21&ved=1t:429,­r:68,s:20,i:337

ocko a neříkej mi holko ušatá !!

před 4180 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mááárty

Mohl by si mi prosím říct vzoreček k výpočtu? tohle jsem trošku nepobral.

před 4183 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mááárty

Mohl by si mi prosím říct vzoreček k výpočtu? tohle jsem trošku nepobral.

před 4183 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Máárty, proboha, Pythagorova věta (zítra se ji naučíš, slibuješ? ) je a²+b²=c². To c je přepona (nakresli si to) – přepona je v Tvém případě strana rovnostranného trojúhelníku. a, b jsou odvěsny – jedna je v Tvém případě výška – tu chceš vypočítat, druhá ja ve Tvém případě půlka strany trojúhelníku. Rozumíš?

před 4183 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

nádherněs to vyexponovala :)

před 4183 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Kde jsem se to jen naučila :)

před 4183 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek