Mááárty

jak se vypočítá výška k rovnostrannému trojúhelníku o straně 6.6dm ?

Doplňuji:
Jak se vypočítá výška k rovnostrannému trojúhelníku?

Nejlepší odpověď
manon

Výška je kolmice ke straně trojúhelníku – když je rovnostranný, tak výška tu stranu půlí. Pak už jen Pythagorova věta.

Další odpovědi
bolak

http://img.pic­tureup.cz/14102012­/eb822a85249b364b5dd7647­2dbf8cf512f20bad­f.jpg

A dál už podle Pythagorovy věty. Pythagorase znáš ne? (ten s tou plínou na hlavě)
Doplňuji:
Obécný pévéčko říká že c²=a²+b² („c“ je přepona)

U rovnostrannýho trojúhelníku platí že c²=v²+(c/2)²

…zbytek sám

Bublinka°°

Milé ocko, tady se ale nikdo neptal na to, jakej je vztah mezi rovnostranným a pravoúhlým trojúhelníkem. Máárty to prostě chce vypočítat a ne poslouchat nějaký chytrý řeči.

briketka10

tak teď musím i já odpovědět
matiku sice neumím, ale ocko, když ani ty nevypočítáš výšku trojúhelníku proč se o to staráš, nerejpej a jdi spát !!

Doplňuji:
no bolaku a totok do mě celý leta ségra hustila a to seš tak blbá nebo có, že nevíš co je to á na druhou + bé na druhou to celý v závorce = cé na druhóu ..
někdo prostě tu matiku nechápe mě jdou zas jazyky ona udělá chybu i úplně v
obyčejným slově a tu hrubku tam i cítíš ne a ona ji tam napíše, ale před tím se mě zeptá..
já pracovala, jako účetní /paradox/ a ona v tiskárně četla chyby :))

anonym

Tak to už je trochu moc – půlnoc na krku a dětičky ještě řeší domácí úkoly?
Víš co je to pravoúhlý trojúhelník a víš jaký je vztah mezi rovnostranným trojúhelníkem a pravoúhlým? Když si to uvědomíš a představíš, příjdeš na to. Je to příliš lehké.
Doplňuji:
Briketko a bublinko, holky jedny ušaté – obě porušení kodexu. Prima, jen pokračujte.
Tazatel chodí do školy, takže tomu moje narážka měla stačit a pokud to je normální žák, tak stačila. Že Vy dvě nevíte, že výška u rovnostranného (rovnoramenného) trojúhelníku je vlastně odvěsnou dvou identických pravoúhlých trojúhelníků, to je Vaše ostuda a příště bych si děvčátka na takové poznámky dávala pozor. Něco to o Vašich vědomostech napovídá.
Dotazy na školní výuku tu nemají své opodstatnění, ale jsou tu někteří alfabeti, kteří si kodex a pravidla nepřečtou a prudí. Zbytečné dotazy a zbytečné odpovědi. Někdo tu pořád vrtal do bodování. Tak proč za takové nesmysly chcete sbírat body právě vy?

briketka10

www.google.cz/im­gres?q=u%C5%A1at%C3%A1+h­olka&hl=cs&sa=­X&biw=1067&bih=518&tbm=is­ch&prmd=imvns&tbnid=DX­qIo7-K9wbMVM:&imgre­furl=http://um­centrum.cz/pro­dukt/vykulena-usata-priserka-e-t-006/%3Fproduk­tId%3D13929&do­cid=5hclFD-7blyT5M&itg=1&im­gurl=http://um­centrum.cz/_cms/gf/­modules/fotoga­lerie/1342808708­_hracka_006_IT­.JPG&w=1024&h=768&e­i=jrt-UPTcDc-SswayiIHIBA&zo­om=1&iact=hc&vpx=302­&vpy=211&dur=4565&hov­h=194&hovw=259&tx=98&­ty=142&sig=1181579026516­59804205&page=5&tbnh=13­6&tbnw=188&star­t=71&ndsp=21&ved=1t:429,­r:68,s:20,i:337

ocko a neříkej mi holko ušatá !!

Mááárty

Mohl by si mi prosím říct vzoreček k výpočtu? tohle jsem trošku nepobral.

Mááárty

Mohl by si mi prosím říct vzoreček k výpočtu? tohle jsem trošku nepobral.

manon

Máárty, proboha, Pythagorova věta (zítra se ji naučíš, slibuješ? ) je a²+b²=c². To c je přepona (nakresli si to) – přepona je v Tvém případě strana rovnostranného trojúhelníku. a, b jsou odvěsny – jedna je v Tvém případě výška – tu chceš vypočítat, druhá ja ve Tvém případě půlka strany trojúhelníku. Rozumíš?

bolak

nádherněs to vyexponovala :)

manon

Kde jsem se to jen naučila :)