SeverkaS

Vyplatí se úrazové pojištění?

Zajímá mě vaše osobní zkušenost. Vyplatilo se vám úrazové pojištění? Kolikrát vám proplatili úraz/pobyt v nemocnici? Stalo se vám, že byl váš požadavek zamítnut? Kolik let platíte úrazové a máte z něj něco zpět?

V rámci řešení jiných záležitostí jsem dostal od Finovo.cz nabídku srovnání a doporučení úrazového pojištění. Nejde mi nyní ani tak o to, kterou společnost vybrat, ale zdali se takové úrazové pojištění skutečně vyplatí než když budu ty stejné peníze investovat jinde.

Nejlepší odpověď
Emefej

Mám úrazové pojištění

Hloupá otázka. Pojištění se nesjednává proto, aby se vyplatilo, ale aby alespoň částečně chránilo.
Hloupá anketa. Ptáš se zda se vyplatí, ale možnosti v anketě jsou o něčem jiném.

Další odpovědi
Pepa25

Mám úrazové pojištění

Úrazové pojištění by nemělo být od toho, aby proplatilo každý úraz nebo pobyt v nemocnici, ale aby člověku pomohlo v sice málo pravděpodobné, ale opravdu kritické situaci: dlouhodobá pracovní neschopnost nebo závažné trvalé náseldky úrazu nebo invalidita. Takže úrazovou pojistku mám, ale kryje mi (jen snad zcela nepravděpodobné) situace, kdyby se zmrzačil tak, že bych nemohl několik mesíců nebo už vůbce pracovat, ale v takovém případě docela na vysokou částku.

Alesh

Mám úrazové pojištění

Před lety jsem měl těžký úraz a v té době jsem pojištění neměl. Pak jsem si ho zařídil, a nikdy jsem nic nečerpal. Mám to přes finančního poradce u Generali, a je to jakási kombinace pojištění a investování, čili pokud nebudu čerpat pojistku, pak ty peníze jdou do investic, tedy v konečném důsledku bych mohl na konci pojištění mít zpátky nějaké peníze z těch investic. Upřímně řečeno, když to tak vezmu kole m a kolem, tak bych ti to spíš nedoporučoval. Vesměs seš krytá bezplatným zdravotním systémem. Pojistky jsou většinou ve formě vyplacení jednorázové částky, která závisí samozřejmě na tom, co se ti stane. Při měsíčních platbách v řádově stokorun až tisícikorun se ty vyplácené částky pohybují od tisíců až po jednotky miliónů, ale to jsou výjimky za opravdu těžké úrazy a následky. A když jsem nad tím tak přemýšlel, tak k čemu by mi to bylo, zdraví by mi to nevrátilo, radost z těch peněz bych neměl. Mohl bych třeba nějak upravit bydlení, ale to je tak vše.
Úrazová pojistka tě před samotným úrazem neochrání, jen pak za něj dostaneš nějaké peníze, pokud to přežiješ. Může to pomoct rodině, ale většina lidí má stejně podobné částky, které jsou za úrazy vyplácené, našetřené, čili nějakou super výhodnost za tím pojištěním hledat nelze. Je to hlavně dobrý byznys pro finanční poradce a pojišťovny.

da ny

Mám úrazové pojištění

V anketě chybí jiná možnost, pro odpověď
Protože v otázce se ptáte, zda se pojištění vyplatí.

Někomu se „vyplatí“, pokud je dobře pojištěný.
Dšti, hlavně chlapci mívají mnoho drobných úrazů Párkrát se oddřou, polámou prsty, ruce, nohy. Zlámané čelisti, vyražené zuby, popáleniny, potlučou se(i modřiny lze odškodnit)
Kolegyně syn si do 12 let (do roku 2003) „vydělal“ přes padesát tisíc 😉
Dnes by to bylo přes stotisíc.....
Ti kteří po nehodách a pracovních úrazech, tráví měsíce v nemocnici a v DPN, si někdy finančně „pomohou“.
Ti, kteří přijdou třeba o končetinu aj. Jsou v ID, mají alespoň nějakou kompemzaci/pomoc.
Mám úrazové pojištění 45 let. žiji bez úrazů (ze kterých by vyplývalo pojistné plnění.
Nic z něj zpět nemám. V rámci solidarity, na které je princip založen, přispívám ostatním, na plnění, která dostávají.

Hlada

Neplánuju sjednání úrazového pojištění

Nikdy jsem takové pojištění neměl a nikdy bych nic takového neplatil.

Dochy

Mám úrazové pojištění

  1. Proč nabízíš v anketě odpovědi, které neodpovídají Tvé otázce?
  2. Pojištění není od toho aby se vyplatilo. Jde o zásadní nepochopení smyslu pojištění. Z principu se globálně finančně vyplatit nemůže, protože z vybraných peněz jsou:
    1. financovány nároky z pojistných událostí
    2. financován chod pojišťovny, vč. nároku agentů pojištění sjednávajících

Takže pokud hledáš finanční prospěch, je pro Tebe lepší si peníze schovávat pod polštář.
Smyslem pojištění není finanční prospěch ale krytí pojistných rizik. Tzn. pokud Ti vypadne příjem třeba kvůli zlomenině, kdy jakožtou živnostník nebudeš moct pokládat podlahy, tak jako nepojištěnému Ti banka sebere barák, který máš na hypotéku. Pokud budeš mít rozumně nastavené pojištění, pak v době neschopnosti dostaneš z pojistky tolik peněz abys bez příjmů z podnikání bezpečně přežila a stále dokázala splácet své závazky.

Safast354

Mám úrazové pojištění

Spíše než úrazové pojištění bych volil klasické životní pojištění.
Když se podíváme na nejčernější scénář – úmrtí tak méně než 5% je způsobeno úrazem a zbylých 95% nemocí.
Čili pokud chci co nejvíce „ušetřit“ tak primárně neřeším úrazy, ale hlavně invaliditu vypočítám si podle dat ČSSZ kolik bych dostal INV důchod, a zbytek do mé standartní životní úrovně dokryji životní pojistkou, dále bych nepodcenil pojištění pro případ prac. neschopnosti – opět (moje mzda * 0,3)/30= částka na kterou bych měl být pokryt, pokud mám připravenou rezervu, volím variantu plnění od 29. dne (bude levnější). Poté dle úvěrových závazků nastavím pojištění pro případ smrti. To co jsem teď uvedl, osobě beru jako nejdůležitější, poté pokud mi to fin. situace dovoluje, nebo pokud prostě chci, sáhnu po pojištění trvalých následků úrazu, závažných onemocnění, a poté případně úrazy a jako poslední hospitalizace. Pozor bych si dal aby vše, jak jsem uváděl výše bylo úrazem i nemocí, někteří zprostředkovatelé volí variantu pouze úrazem, což je o poznání levnější, ale už bych se opakoval, jakou pravděpodobnost mám na plnění úrazem. PS.: Takové pojištění v rodině vždy jako první má hlavní živitel rodiny, poté druhý rodič, a poté když zbydou peníze tak děti, protože naše děti jsou závislé na nás, ne mi na nich. Stejně je je nepřípustné aby každý člen rodiny měl podprůměrné pojištění. – Pokud nejsou peníze, hold ho bude mít pouze Hl. živitel rodiny pořádně a nikdo jiný.