pusinka50

Platí se daň z příjmu 15 %? po výplatě penzijního připojištění se státním příspěvkem v mých 60 letech?

Platí se po výplatě penzijního připojištění se státním příspěvkem ve svých 60-ti letech daň z příjmu 15%?

Vyplatí se zvýšit si měsíční příspěvek nebo by o to byla vyšší daň z příjmu při výplatě penzijka? Zákony se mění, daně z příjmu se platí ze všeho co je naše, ale nedohledala jsem tuto odpověď na netu. Nevíte to náhodou někdo? Díky:-)

Odpovědi
Arne1

Těch 15% se nepočítá z celé částky, ale jen z připsaného zhodnocení.

Rokio

Pokud je vybírání finančních prostředků z doplňkového penzijního spoření nastaveno na 10 let a více, tak se daň z příjmů neplatí.

pusinka50

Tak na zákaznické lince jsem se dozvěděla, že 15% daně z příjmu se platí z příspěvků zaměstnavatele a z výnosů fondu. Mnohem zajímavější byla informace, že vklady nejsou pojištěné (aspoň tedy u mé banky), i když jsou sice pod dozorem ČNB. Takže když banka, kde má můj PF uložené peníze, „rupne“, dostanu kulový. Honem rychle jsem přehodnotila svůj záměr navýšit si měsíční příspěvek. PF.:-(