Avatar uživatele
pusinka50

Platí se daň z příjmu 15 %? po výplatě penzijního připojištění se státním příspěvkem v mých 60 letech?

Platí se po výplatě penzijního připojištění se státním příspěvkem ve svých 60-ti letech daň z příjmu 15%?

Vyplatí se zvýšit si měsíční příspěvek nebo by o to byla vyšší daň z příjmu při výplatě penzijka? Zákony se mění, daně z příjmu se platí ze všeho co je naše, ale nedohledala jsem tuto odpověď na netu. Nevíte to náhodou někdo? Díky:-)

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, terry před 1955 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Arne1

Těch 15% se nepočítá z celé částky, ale jen z připsaného zhodnocení.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Pokud je vybírání finančních prostředků z doplňkového penzijního spoření nastaveno na 10 let a více, tak se daň z příjmů neplatí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
pusinka50

Tak na zákaznické lince jsem se dozvěděla, že 15% daně z příjmu se platí z příspěvků zaměstnavatele a z výnosů fondu. Mnohem zajímavější byla informace, že vklady nejsou pojištěné (aspoň tedy u mé banky), i když jsou sice pod dozorem ČNB. Takže když banka, kde má můj PF uložené peníze, „rupne“, dostanu kulový. Honem rychle jsem přehodnotila svůj záměr navýšit si měsíční příspěvek. PF.:-(

před 1953 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání