Milan225

vyplatí se udělat osobní učet s kreditní kartou pro dítě nebo vkladní knížku?

pro dítě

Odpovědi
gecco

Co je „dítě“??
Pro kojence určitě ne, ale já už mám účet s kartou cca 25 let – a také jsem dítě svých rodičů…

Doplňuji:
Pokud je to „dítě“ relativně samostatné a umí ´zacházet´ s penězi (nebo by se to mělo naučit), je rozhodně lepší klasický běžný účet a DEBETNÍ karta (kreditka by, přecejen, mohla být ´nebezpečná´)…
Jestliže se ptáš na spoření (a ne ´běžný´ účet), mohou být vkladní knížky lépe úročeny (ale s dlouhou výpovědní lhůtou)…
😉

Hlada

Myslím, že ne. Důležitou vlastností karty je to, že člověk nevidí ubývající peníze a utrácí víc. Tomuto efektu často neodolají dospělí lidé, natož děti. Dítě má mít hotové peníze, aby vidělo, jak ubývají či přibývají. Dlouhodobé spoření nemá vzhledem k poměru úrok/inflace žádný smysl. Úspory by měly vydělávat.

ReHu

Pro jak staré dítě?
A také karty jsou různé.
Určitá forma dobrá je, jako alternativa kapesného v hotovosti. Děti by se měly naučit hospodařit s určitým obnosem na určitou dobu.

Mapel

Já jsem zřídil účet pro děti od 15 let.