Kelt

Vyplatí se uchování čísla za 200 Kč za rok?

Před rokem jsem si pořídil náhradní Simku i s číslem. Ještě tam mám přes 100 Kč kreditu. Za dva dny o to přijdu, pokud nedám minimálně 200 Kč. Volám z jiného telefonu, kde je jiný operátor. Ale třeba něco z těch 300 Kč za rok provolám.
Co vy na to, kdo máte dvě karty? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

To muisíš zvážit sám, zda potřebuješ či nepotřebuješ dvě karty a jestli se ti to vyplatí je také jen na tobě.

Další odpovědi
iceT

A přijdeš o kredit, který má určitou platnost, nebo ti deaktivují simku úplně, když ji nedobiješ?

Já to tak mám, ten dobitý kredit za něco utratím, třeba na fastshare nebo webshare, teď jsem dobila na zachování simky a hned si strhli za dat. Naštěstí mi poslali i bonusový kredit, tak mě to tak nemrzí, ALE mám skvělou výmluvu pro operátory, když mi chtějí nabízet výhodné paušály a jejich první otázka zní, kolik provolám měsíčně, a já jim odpovím, že 200 ročně, tak mi hned dají pokoj.
Takže za mě se to vyplatí.

elkon

Zařiď si výhodnou smlouvu a nepotřebuješ tyhle spekulace. Já platím dvě stovky, mám sto dvacet minut volání do všech sítí, stejně tolik SMS atd. Internet používám v mobilu vyjímečně, jen když je třeba, nebo zdarma přes WiFi. Spokojenost. Samozřejmě kdo stahuje tisíce giga zbytečností, ten by měl problém.

Jiří Bohumil

Je otázkou, kolik Tvých kontaktů číslo této simky používá a je na ně odkázáno. Jinak je možné, pokud chceš mít rezervní kartu a číslo, mít kartu, pro jejíž „udržení“ je potřeba jedenkrát za rok platit pouze 50,– Kč (Kakt.s). Osobně pro volání ale používám operátora, u něhož platím trvalou platbu (paušál) 25,– Kč a pak za minuty 1,50 Kč. Totéž i za SMS. (Go mob.) A účtuje se dle provolaného a platí se inkasem B.Ú. Jinak pak na data mám druhou, kreditní, s udržovací platbou stejnou jako máš Ty 200,– Kč. Ale data jsou zde za 0,40 Kč/1MB (dat.T-Mob.). Používám třeba na chatě, nebo na cestách.
A pak ještě další dvě, za ten uvedený kredit 50,– Kč, jedna pro dálkové ovládání a druhá pro případné použití pro telefonování v chytrých hodinkách. Takže vše je na základě Tvých potřeb a požadavků.
A maximální platbu za měsíc mívám do 150,– Kč, na všech kartách dohromady. Je pravda, že se moc nevykecávám, ale volám pouze v případech nutné potřeby a pokud možno ne dlouho.
Doufám, že uvedené zkratky nebudou chápány jako „nekalá“ reklama. Jde pouze o odkazy. 🙂