peterd108

Vyplatí se poslat balík z Číny nebo EU?

Chci si objednat mobil z Aliexpress za 60 dollarů. Prodejce nabízí možnost poslat zboží z Číny nebo Německa. Z Číny je poštovné zdarma, ale budu pravděpodobně muset zaplatit DPH + 200 Kč poště za zprostředkování. Z Německa zboží poštovné 15 dollarů. Prodejce mi nabídl možnost, že na zásilku napíše nižší cenu, abych DPH nemusel platit. Myslíte, že by to prošlo?

Odpovědi
Drap

Zde je zbytečné si něco myslet. Může to vyjít a nemusí. Pokud to nezkusíš, nebudeš to vědět.

cochee

I z Německa bys v tomto případě platil DPH, protože na balíku bude poznámka, že SRN je pouze zemí tranzitního meziskladu a ne zemí původu zboží. Jeden balík jsem takto dostal, šlo o zboží, které nepodlehlo vyměření DPH z důvodu nízké ceny, přesto bylo celníky kontrolováno. Napsaná cena na obalu balíku je nevýznamná, celníci se rozhodnou zadržet a zkontrolovat balík podle vlastního uvážení.

Mistr Tříska

Doručování z Číny bývá někdy problematické. Stalo se mi, že po zaplacení zboží přes zálohovou fakturu zboží neposlali a musel jsem shánět potvrzení s razítkem od banky že jsem opravdu zaplatil. Po několika měsících mi vrátili peníze.