Avatar uživatele
peterd108

Vyplatí se poslat balík z Číny nebo EU?

Chci si objednat mobil z Aliexpress za 60 dollarů. Prodejce nabízí možnost poslat zboží z Číny nebo Německa. Z Číny je poštovné zdarma, ale budu pravděpodobně muset zaplatit DPH + 200 Kč poště za zprostředkování. Z Německa zboží poštovné 15 dollarů. Prodejce mi nabídl možnost, že na zásilku napíše nižší cenu, abych DPH nemusel platit. Myslíte, že by to prošlo?

Zajímavá 0 před 2907 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Zde je zbytečné si něco myslet. Může to vyjít a nemusí. Pokud to nezkusíš, nebudeš to vědět.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

I z Německa bys v tomto případě platil DPH, protože na balíku bude poznámka, že SRN je pouze zemí tranzitního meziskladu a ne zemí původu zboží. Jeden balík jsem takto dostal, šlo o zboží, které nepodlehlo vyměření DPH z důvodu nízké ceny, přesto bylo celníky kontrolováno. Napsaná cena na obalu balíku je nevýznamná, celníci se rozhodnou zadržet a zkontrolovat balík podle vlastního uvážení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mistr Tříska

Doručování z Číny bývá někdy problematické. Stalo se mi, že po zaplacení zboží přes zálohovou fakturu zboží neposlali a musel jsem shánět potvrzení s razítkem od banky že jsem opravdu zaplatil. Po několika měsících mi vrátili peníze.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek