VeRe1983

Jaké jsou vaše zkušenosti s nákupy v čínských e-shopech?

Ahoj, uvažuji o nákupu mobilu, který je výrazněji levnější na čínském e-shopu, než na Aukru od přeprodejce anebo od běžného českého e-shopu. Platbu přes PayPal neberu jako problém, vím jak na to. Spíš by mě zajímalo, jaké máte zkušenosti s dobou dodání (mnohdy bývají uváděné až dva měsíce tak zda je to fakt až tak dlouho) a zda vám opravdu někdy něco např. z Aliexpressu přišlo, anebo hrozí riziko podvodu, protože takový Aliexpress je právě prostorem pro třetí osoby, nikoliv obchodem samotným. Další věcí je stav zboží. Když to jde přes půl zeměkoule samotná zásilka, ne narovnaná v paletách tak se obávám, že bude značně odrbané balení a možná i obsah poškozený. Mám se proč bát? A jaké máte další zkušenosti?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
gecco

Dobré

Zrovna s AliExpress dobré, za desítky nákupů jedna reklamace dodání (vrátily se peníze).
Na druhou stranu moc nepočítej s reálnou reklamovatelností zboží.
A ´pohlídej´ si dobře výběr – mnohé mobily čínské provenience nejsou určeny na evropský trh.
😉

Další odpovědi
anonym

Špatné

dva nákupy. kamera do auta nefunkční, žárovky s bílým světlem (vydržely ani ne hodinu). to co by mělo být podle mne skleněné, bylo plastové, rozteklo se teplem. z Číny akorát tak čínskou polévku a i z té jsem se naposledy po… 😁

redy

Špatné

Můj osobní názor je,nebrat.
Zkušenost nemám, jak slyším Čína prchám ☹

jpau

Dobré

Čili si to pojďme shrnout, 2 ze 3 lidí nemají naprosto žádnou zkušenost ale nutně se k tomu potřebují vyjádřit.

Já kupoval pár věcí přes e-bay (různé mikropočítače, programátory, baterie apod.). Vždy vše proběhlo rychle a bez problémů. Od znamých co toho brali víc jsem slyšel, že u nich lze i nákup reklamovat a pak pošlou i nějaký fever navíc – mají strach z toho, že bys jim na e-bay napsal špatnou recenzi.

Čili nakupovat tam, proč ne. Výhledově tam plánují nákup dalšího hw.

Dobré

Souhlasím s gecco… jednou me doslo rozbity sklicko na samsung galaxy s3, ale bez problemu poslali hned nove. Potom jsem si kupoval podlozku pod mys. Po mesici a pul jsem jim napsal ze nic nedoslo tak poslali dalsi. Na konec dosli obe a rekli me ze si ji mam nechat jako omluvu za zdrzeni.
U telefonu si dej pozor ze cena kterou maji uvedenou na webu nemusi byt pro tebe konecne protoze pri hodnote zbozi nad 22 euro se plati dph a pri hodnote nad 150 euro dph i clo.

anonym

Špatné

Né,nikdy né......

cochee

Dobré

Mám za sebou asi 30 nákupů. Pokud mi něco nedorazilo, tak buď naprostá drobnost, nebo naopak dražší věc, u které jsem se sám „uchrtil“ na dumpingovou cenu. Nicméně tak i tak ke konci dodací lhůty se podá stížnost a během několika desítek hodin Aliexpress záležitost přezkoumá a vrátí peníze. Dodávka od 12 (!) do asi 40 dnů, podle použité dopravy.
Jen tak na okraj, na Ali PayPalem nezaplatíš, respektive osobně jsem se ještě nesetkal s prodejcem, který by platbu PP akceptoval.

štamgast

Špatné

Žádné, ale nikdy bych v nich nenakupoval.

Door

Špatné

a není lepší koupit zboží se zárukou třeba na http://www.su­perkauf.cz/ číňani to mají sice dobře nafocené ale třeba oblečení je pro nás vždy malé..

terkaprihodo

Já třeba z Číny dřív objednávala opravdu hodně a až na pár balíčku, které se někde zasekly, nebo nakonec nepřišly vůbec jsem většinou byla spokojená. Samozřejmě, že kvalita těch věcí odpovídala vždy ceně. Teď už se ale ty nákupy z Číny moc nevyplatí, tak už nakupuji jen u nás. Ale i při nákupu u nás se dá něco ušetřit. Třeba přes https://slevo­vykupon.net/

VeRe1983

Ahoj, děkuju. Gecco, já nechci žádný vyloženě exotický mobil, ta značka je sice Čína, ale je běžně dostupná i v Česku. Akorát na Aliexpressu nebo DX.com je o pětistovku levnější, než u přeprodejce z Aukra a třetinovou cenu oproti e-shopu. Dal bych si každopádně pozor a EU nabíječku, tam si lze zvolit. A LTE nijak neřeším, protože chtít od tak levného mobilu plně fungující LTE by byla pošetilost.

VeRe1983

Četl jsem dvě věci, které mě zaujaly a rád bych se doptal na detaily. Někteří prodejci neakceptují PayPal, takže lze platit pouze a jen přímo platební kartou? A pak to DPH resp. clo nad určitou hodnotu. Neprodraží to ve výsledku mobil výrazným způsobem a není pak v podstatě lepší si to koupit na tuzemském e-shopu? Nevím totiž, kolik takové clo činí.

gecco

Lze platit kartou (můžeš mít i jen čistě netovou) nebo převodem z účtu (netová karta s limitem je nejbezpečnější).
DPH platíš při ceně zásilky nad 22 € a to ve výši 21 % (ale z ceny včetně přepravy).
Clo, pokud bude uveden „telefon“, je 0 (telefony jsou od cla osvobozeny) bez ohledu na cenu.
___
Jestli se ti to vyplatí si musíš zhodnotit.

gecco

OK, pokud jde o volání a SMS, neměl by být problém…
😉
S přístupem – jak píšu, jsem žádný závažnější problém nezaznamenal vůbec.

VeRe1983

Ono co se týče LTE tak i na našem trhu se zcela běžně distribuují i dražší mobily bez možnosti provozování tuzemských frekvencí. Takže tady to zásadní problém nebude. A jak je to s dopravou, fakt se na to zboží čeká měsíc? Jak to pak přijde, v obálce či balíku, v jakém stavu to dojde? Třeba odrbaná krabka nebo tak? Anebo vše perfekt?

gecco

Zatím jsem neměl problém – všechno došlo v pořádku.
😉

anonym

Jugar má špatné zkušenosti(ani se nedivím) objednal si špejle a došly mu sušená kravská lejna!