tony2412

Jak se platí DPH zásilky z Číny?

Přišla mi z Číny zásilka v hodnotě asi 1500 kč za což bych asi měl platit DPH, zásilka přišla na poštu v Praze na Smíchově (vyměňovací pošta nebo směnárna, tak nějak se nazývá), tam byla dva dny a sledování zásilek ukázalo, že je zásilka v přepravě. Zřejmě na moji poštu doručení. Kdybych měl platit DPH a třeba i clo, tak to zadrží ta vyměňovací pošta na Smíchově a vyrozumí adresáta, že to má zaplatit? Prý do toho ještě započítávají dopravu, i když doprava z Číny je zadarmo! Jak to teda funguje, jestliže je zásilka v přepravě ze Smíchova, tak už mi žádná platba nehrozí, nebo mě pumpnou o prachy až na mojí poště?

Odpovědi
cochee

Případné DPH a clo se platí při převzetí zásilky adresátem. Zda bude vyměřeno, rozhodují dvě kritéria: a) podléhá-li zásilka vyměření DPH a/nebo cla, b) vyhmátnou-li ji celníci ( a) i b) musí být splněny zároveň). Česká pošta, která přitom zastupuje adresáta v celním řízení, si navíc za toto vybírá poměrně nekřesťanský poplatek, tomuto zastoupení se lze vyhnout jen osobní účastí v celním řízení, což je zřejmě reálné pouze pro Pražany a lidi z blízkého okolí Prahy. Viz též Zdroj:.

Nevím jak je tomu v současnosti, v minulosti poskytovala tytéž služby celního deklaranta také přepravní společnost DHL – jen pro zásilky přepravované DHL. Nejprve byly o dost výhodnější nežli od České pošty, později o dost nevýhodnější

Zdroj: https://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/celni-rizeni/faq-caste-otazky-k-celnimu-rizeni

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.