Výměna oken

Nevíte, zda k výměně oken v RD potřebuji stavební povolení?

Nejlepší odpověď
ReHu

Já jsem o povolení nežádala, neměnil se tvar ani půdorys. Ale jestli to je přesně podle litery zákona, netuším. R.

Další odpovědi
panenka

ANO POTŘEBUJETE POVOLENÍ MĚNÍTE STARÉ OKNA ZA NOVÉ A TUDIŽ I VZHLED BARÁKU.NÁM TO TAK BYLO TAKÉ ŘEČENO

Jakub

Informace ze serveru na odkaze nehovoří o nutnosti žádat o stavební povolení.

Na závěr můžeme tedy konstatovat, že pokud se při výměně oken nebude měnit barva nebo členění oken není nutné tuto stavební úpravu řešit s příslušným stavebním úřadem. Doporučujeme však nahlásit provádění těchto stavebních úprav Vašemu Bytovému družstvu, Společenství vlastníků nebo správci nemovitosti.

Zdroj: http://www.dvere-okna-plastova-hlinikova.cz/tipy-pro-vas/vymena-oken-a-novy-stavebni-zakon/

anetadela1

Babička měnila stará dřevěná okna na nová plastová a nikde nic nehlásila. Dyť je to její barák, tak co je komu do toho! A jak psala kolegině nemění se ani tvar ani půdorys.

Snad jedině kdyby to bylo v památkové oblasti. To měli naši problém. Museli mít dřevěný okna kvůli památkové zóně, ale zjistili, že na ně nemají a tak dali plastový. Museli zaplatit pokutu.

Wareg

Dobrý den, oficiálně byste jej měla požadovat, ale neoficiálně je to byrokratický výmysl, který se v praxi neužívá! Takže na stav. povolení se vykašlete, je to Váš dům!

libunna

Měnili jsme v lednu okna v družstevním domě, který má 24 bytů, stavební povolení nebylo třeba.

PetraLehka

Pokud necháte jejich stávající rozměr a počet, tak není potřeba nic ohlašovat. My jsme si koupili starší rodinný dům, ve kterém jsme také měnili okna a nikomu jsme nic nenahlašovali. Z cesty nikdo ani nepozná, že jsou okna jiná 😁 Nechali jsme si totiž udělat znovu dřevěná okna od https://www.jis­.cz/okna/ , takže dům vypadá pořád stejně, akorát nám dovnitř konečně netáhne 🙂 .

kristýnary

My jsme měnili plastové okno letos v létě a žádné povolení jsme k tomu neměli. Potřebovali jsme okno vyměnit hned a ne čekat měsíc, než nám na to schválí povolení. Stalo se nám totiž, že nám okno samo od sebe prasklo. Vůbec jsme nechápali, jak se něco takového mohlo stát. Vrtalo mi to hlavou, tak jsem hledala na internetu, jak je to možné. Narazila jsem pak na tento článek https://www.du­mabyt.cz/rubri­ky/stavba/okna-dvere/muze-okno-prasknout-samo-od-sebe_27108.html , díky kterému mi to už je trochu jasné, ale pořád mi to přijde dost neuvěřitelné, jak je vůbec něco takového možné.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

Misak22

Stavební povolení nepotřebujete pouze by měla být ohláška na OÚ ale není to nutné,pokud provádíte rekonstukci na domě třeba z hypotéky tak je Ohláška povinná kůli bance.