Avatar uživatele
Jolana

Výměna elektroinstalace v bytě

Dobrý den, kolik prosím stojí výměna elektroinstalace v bytě 1+1? Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? tom004 před 4679 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Dobré ráno.Záleží na tom,v jakém bytě (,panelák,zděný dům),jak staré jsou rozvody,atd.Dá­le,jaká ta rekonstrukce bude (rozsah),na druhu použitého materiálu,zásuvka se dá koupit za 80 – 150,– Kč.Jestli má být kompletní,počítej cca 30 000,– Kč.Ale ta cena se opravdu jenom orientační.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

U firmy jsme měli kromě detailních kalkulací i takový zjednodušený průměr na byt 25–30 tisíc. Ale hodně záleží na počtu a velikosti místností, počtu zásuvkových vývodů, velikosti rozvodnice a výrazně cenu ovlivňuje dodávka svítidel.
Takže na 1+1 bych odhadl při běžném rozsahu tak cca 20–25 tis.Kč.
Také záleží na regionu, na venkově je nižší cena práce a vedlejších nákladů. K ceně též nutno připočíst výchozí revizní zprávu a při zvýšení odběru i novou přihlášku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Otázka je položena velmi obecně, nedá se takto odpovědět bez dalších informací. Zkuste kontaktovat některého elektrikáře z okolí. Po shlédnutí vám bude schopen určit cenu poměrně přesně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Spočítej si cenu komponent (zásuvek, vypínačů, rozvaděče, elektroinstalačních krabic, cenu kabelů) a pak k tomu přičti práci elektrikáře (počet hodin krát hodinová sazba).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

3+1 ve zděném domě nám před 5 lety nacenili na 40 000. Takže byt 1+1 odhaduju na polovinu až dvě třetiny této částky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Renikled

Zdravím, neřešil jste někdo prosím výměnu strojků u starých zásuvek a vypínačů? Takové ty kulaté co se to kdysi dávalo všude?

Avatar uživatele
Petrovskalui

Zdravím, já mám ráda takový starý design a asi jsem řešila podobnou věc. Koupila jsem vlastně kompletně nové kulaté vypínače a zásuvky. Jestli teda myslíte něco takového kliklap.cz třeba? Je to z odolného plastu, který nepraská.

Avatar uživatele
veselator1

Přesně tak, pokud člověk neví v jakém stavu je současná elektroinstalace a spoustu dalších věcí, tak se odhad ceny moc nedá udělat. Může vás to vyjít na 20 tisíc, ale klidně třeba i na padesát. I v závislosti na tom, o jaký konkrétně byt se jedná. Jak tu někdo navrhoval, můžete si zkusit spočítat cenu samotných komponent, a podle toho si udělat odhad. Jako takovou referenci bych doporučil mrknout na elektro Plzeň – https://www.el­fetex.cz/store­locator/plzen Kamarád pracuje jako elektrikář a co vím, tak právě od nich všechno nakupuje. Pokud ale chcete přesnější odhad, určitě bude lepší, když se vám na to někdo podívá osobně.

Nový příspěvek