Avatar uživatele
anonym

Může se v dnešní době montovat bojler přímo nad vanu,vodák tvrdí že je to zakázáno!?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Jahoda, skorcovaz před 4883 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Pokud je bojler elektrický tak ne, protože přímo nad vanou je ochranné pásmo 0, což znamená, že v tomto pásmu nesmí být žádný elektrický spotřebič.
Teď nevím přesně, ale v zóně 1 už asi jo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Viděl jsem,jak vypadá vyrvaný bojler,který padnul do vany.Vešel se tam akorát,ten můj známý opravdu přežil jenom proto,že se mu chtělo na záchod.
Možná,že koktá ještě dnes.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jahoda

Přímo nad vanou by být neměl. Já mám bojler v druhé místnosti – na půdě. Protože z koupelny nám vedou dveře na půdu. Bydlíme v podkroví a v přízemí není nic. Je to taková menší půdička.

Rodiče mají bojler kus za vanou a prarodiče těsně za vanou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

to je zvláštní,já mám elektrický bojler přímo nad vanou a montoval ho tam servisák

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Miroslav má pravdu, pokud je to elektrecký tak v zóně "" být nesmí!!!
to že ho tam někdo má, nic nemění na zákazu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miru1

S tím bojlerem nad vanou, který montoval servisák mi to nejde do hlavy.To musel být nějaký fušerák, protože jak píšou již předchozí tak podle předpisů nesmí být ve vzdálenosti 1,5 metru od vany i sprchového koutu žádný elektrický spotřebič.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Na vybavení koupelny elektro spotřebiči je norma ČSN kde jsou přesně vyznačené jednotlivá místa.Ta se dá koupit v prodejně norem.Jinak bojler není krytý proti stříkající vodě a k elektro instalaci by se mohla dostat. Bojler nemusí být zrovna v koupelně dá se schovat do skříně na chodbě nebo jiné vedlejší místnosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek