Může se v dnešní době montovat bojler přímo nad vanu,vodák tvrdí že je to zakázáno!?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Pokud je bojler elektrický tak ne, protože přímo nad vanou je ochranné pásmo 0, což znamená, že v tomto pásmu nesmí být žádný elektrický spotřebič.
Teď nevím přesně, ale v zóně 1 už asi jo.

Další odpovědi
anonym

Viděl jsem,jak vypadá vyrvaný bojler,který padnul do vany.Vešel se tam akorát,ten můj známý opravdu přežil jenom proto,že se mu chtělo na záchod.
Možná,že koktá ještě dnes.

Jahoda

Přímo nad vanou by být neměl. Já mám bojler v druhé místnosti – na půdě. Protože z koupelny nám vedou dveře na půdu. Bydlíme v podkroví a v přízemí není nic. Je to taková menší půdička.

Rodiče mají bojler kus za vanou a prarodiče těsně za vanou.

anonym

to je zvláštní,já mám elektrický bojler přímo nad vanou a montoval ho tam servisák

cukrar

Miroslav má pravdu, pokud je to elektrecký tak v zóně "" být nesmí!!!
to že ho tam někdo má, nic nemění na zákazu.

Miru1

S tím bojlerem nad vanou, který montoval servisák mi to nejde do hlavy.To musel být nějaký fušerák, protože jak píšou již předchozí tak podle předpisů nesmí být ve vzdálenosti 1,5 metru od vany i sprchového koutu žádný elektrický spotřebič.

elektrikář

Na vybavení koupelny elektro spotřebiči je norma ČSN kde jsou přesně vyznačené jednotlivá místa.Ta se dá koupit v prodejně norem.Jinak bojler není krytý proti stříkající vodě a k elektro instalaci by se mohla dostat. Bojler nemusí být zrovna v koupelně dá se schovat do skříně na chodbě nebo jiné vedlejší místnosti.