RadimRychly

Poradíte s instalacíí elektrického bojleru v rodinném domě?

Je NUTNÉ při instalaci elektrického bojleru instalovat u přípojky na studenou vodu pojistný ventil a ventil pro uzavření přívodu studené vody? Instalace je pouze krátkodobá, cca 2–3 měsíce. (rekonstruujeme dům, ve kterém poté bude řešen ohřev vody plynovým kotlem). V domě tak bude napojen od hlavní přípojky pouze bojler, a je instalovaná pouze jedna páková baterie – potřebuji pouze teplou vodu na osprchování, když dopracuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Jedná se o pojistný ventil se zpětnou klapkou a jeho instalace je bezpodmínečně nutná kvůli tepelné roztažnosti vody. Tlak při ohřevu vody, díky její tepelné roztažnosti stoupá a při dosažení cca 6 atm ventil začne vodu odpouštět a tlak se již nezvyšuje. Pokud tam nebude, může dojít k roztržení bojleru nebo některé části vodovodní instalace.
Zpětná klapka zase zabraňuje úniku teplé vody do vodovodního řádu.

Vůbec nezáleží jestli je to na týden nebo roky!

Další odpovědi
Hlada

Pojistný ventil je nutný. Tlak při ohřívání může stoupnout nad 6 atm, kdy pojistný ventil otevírá a nedovolí další zvýšení tlaku.
Nebylo by snadnější použít průtohový ohřívač, který se připojí hadicemi a žádnou další armaturu nepotřebuje?