josefosmy

Výměna blatníků Felicia

Dobrý večer všem. Chtěl jsem se zeptat majitelů Škoda Felicia, jestli je přední a zadní nárazník přišroubován nebo přivařen. Pokud jsou jen přišroubovány, mám šanci si je sám vyměnit ? Děkuji za odpověď
Doplňuji:
Pardon za chybu v textu. Jedná se mi o přední a zadní blatníky, nikoliv nárazníky. Děkuji uživatelce Deli za odpověď, teď jesště někdo kdo dělal zadní. Díky

Nejlepší odpověď
Ar

Josefe, přední blatníky jsou přišroubované, výměna není nikterak náročná, myslím, že ji zvládne i lajk. Horší je , že když jsou prohnilé blatníky, dost často bývá uhnilá i část podběhů ke kterým je blatník přišroubován.
U zadních blatníků je to horší ty jsou vařené a jsou v podstatě „součástí“ karoserie. Nicméně pokud jsou uhnilé lemy zadních blatníků, není potřeba výměna celých blatníků, ale jen jejich lemů. Přesto je to ,ale lepší nechat na autokarosáři i když zručný „kutil“ s patříčným vybavením to zvládne taky.

Další odpovědi
Deli

Mám zkušenost s výměnou předních blatníků – byly přišroubovány, ale tak přirezlé, že jsme jich tam části museli nechat a přes ně přidělat nové. (No, vím, neprofesionální, ale už to nestálo za to jet s tím někam…)

L.Knize

Blatníky jsou šroubované a lepené karosářským tmelem.Nárazníky jsou plastové a šroubované zevnitř.