alenad

Jak co nejlevněji vyměnit sklo u auta ?

Při jízdě autem , mi kamínek udělal na předním skle tupku , ted jak byly ty vedra se mi to rozlízá v čáru .
Zjistila jsem , že nemám pojistku na přední sklo :(
Jak co nejlevněji vyměnit ? Děkuji za každou radu .
Doplňuji:
Mám Peugeot 106 rok v. 1996 .

Nejlepší odpověď
anonym

Jet za autem, které je označeno třeba jako Technické služby, předjet ho a říci mu, že ti rozbil od jeho kola odlítnutý kamínek čelní okno, popřípadě si opsat jeho SPZ a nahlásit to na tvou pojišťovnu.
Doplňuji:
Starší sklo nedoporučuji, při demontáži nebo montáži může prasknout, nové stojí kolem 3 000,– s DPH + lepící sada cca 500, někdy je třeba vyměnit obvodové lišty cca 2000,–Kč. V bazaru staré sklo nepůjde pod 1000,–Kč, takže doporučuji jednoznačně nové.

Další odpovědi
mosoj

Pokud automechanik nebude vybaven na odříznutí a přilepení autoskla je cena 1000 Kč pouze z oblasti snů.

http://www.olej­shop.cz/lepidla-a-tmely/p/teroson-sada-pro-lepeni-autoskel-8596-lt-168_83b/

A kde je cena skla a práce ?
Doplňuji:
Tazatel neuvádí jak je staré auto ( jeho chyba) , ale již drahnou dobu se autoskla lepí, nikoliv zasklívají do gumového profilu a to je jaksi rozdíl zejména v ceně a technologickém postupu .

Drap

Koupit neporušené sklo na vrakovišti a požádat nějakého mechanika v okolí o výměnu. Bez problému by ses měla vlézt do cca 1000 kč. Je to nejlevnější varianta.

Barborkaoo

Zkusila bych se i podívat na aukro.cz,jinak,vra­koviště.

FreeSTONE

Nedávno jsem řešil podobný problém na VW Polo z roku 1996, také to napřed byl malinkatý škrábanec, ale jak sklo pracovalo, stále se zvětšoval.
Po nějakém hledání (kde mi nabízeli výměnu za cenu kolem 5000) jsem se u jednoho mechanika i s prací jsem se vešel do 3000 Kč. U větších firem by to asi bylo dražší, nejlepší je podle mého se podívat na internet na firmu, která se jmenuje podle nějakého člověka, něco jako „Autoservis Jan Novák“. To podle mého názoru naznačuje, že celá firma je jediný člověk, přijedete za ním, domluvíte se, co a jak, a ani to nebudete mít tak drahé.

venkovan

Záleží kde je ta prasklina. Podívej se na internet – najdeš tam někde oprav autoskel. Natlačí do spáry lepidlo a okno se zcelí.

Drap

Před nedávnem jsem absolvoval výměnu předního skla u Felicie. Sklo na vrakovišti 400,– montáž a demontáž 500,–

mosoj

No ono již víc jak 10 let se autoskla lepí, nikoliv zasklívají do gumy !!!