vondy59

Laminát na opravu karoserie?

Prosím o radu,zda lze laminovací soupravou opravit děravé prahy na autě?Musím udělat nějakou penetraci,nebo laminát lze přímo použít na obroušený plech?děkuji za radu

Nejlepší odpověď
tom004

Jde to.Kdysi jsme to zkoušeli.Ale,dom­nívám se,že výměna prahů vyjde levněji,a je na delší dobu.

Další odpovědi
hanulka11

to dělal manžel před 20 lety na škodovce vylepoval prahy dnes je lepší je dát vyvařit

Drap

jde to, na očištěný plech chytají téměř všechny epoxydové pryskyřice.

Ar

V první řadě je potřeba si uvědimit, že práh je zároveň i nosník. Pokud je prohnilá vrchní část prahu, vnitří výstuha na tom bude ještě hůř. Jak už bylo řečeno, lepší je výměna prahu a to ne jen z finančních důvodů, ale hlavně z bezpečnostních. Ne, že se auto může prohout a pak nejdou ani pořádně zavírat dveře, ale když je karoserie jako perník, tak toho moc „nepodrží“ v případě havárie.
Je velký rozdíl, když takto laminátem někdo „poladí“ lemy blatníků a nebo nosné části jako jsou prahy a podběhy.

Hykam

Taky se to dělalo tak že se prahy vylili betonem pak se to překytovalo, přetřelo a byl klid 🙂

janbratan

Není lepší si zajet do nějakého kosmetického autoservisu? Například do http://www.united-c.cz/ ? Myslím si že radši práce profesionálů než to dělat ručně.