Avatar uživatele
réza9107

výhody a nevýhody tepelných elektráren?

výhody a nevýhody tepelných elektráren

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3620 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Výstavba není až tak finančně náročná, jako třeba elektrárny jaderné. Lze ji vybudovat relativně rychle se slušným výkonem. Nevýhody jsou že spotřebovává převážně neobnovitelné zdroje a je velkou zátěží pro životní prostředí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

výhody jsou ekonomické, hodně muziky za málo peněz , tedy malé množství relativně levné suroviny vytvoří slušné množství elektrické energie po převodu, -, nevýhoda ekologická , ochrana životního a přírodního prostředí, devastace krajiny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Nevýhodou je nižší možnost operativně regulovat výkon podle momentální potřeby.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Lamalam: Možná se mýlím, ale měl jsem za to, že u uhelných elektráren to není až tak zlé. Možná o chlup pomalejší bude jaderná, rychlá bude vodní a nevypočitatelná solární a větrná…

před 3619 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gobls

U jaderných je to hodně pomalé, právě pro to se k nim musely postavit přečerpávací elektrárny. Solární má ale takovou výhodu, že fyzikálně (bohužel u nás ne legislativně) ji lze směrem dolů regulovat okamžitě a libovolně až na nulu bez jakýchkoliv následků. Větrnou o něco hůře, ale teoreticky také.
A ta ekonomičnost uhelných (nepsal bych tepelných, protože tou je i jaderná) je dána příliš nízkou cenou uhlí, do které nejsou promítnuty všechny negativní následky na okolí. Je ale fakt, že ohledně čistoty kouře se to hodně zlepšilo a vzhledem k obrovské vyrobené energii to není zas tak strašné. Domácí vytápění a auta to spolehlivě přebijí.
Ale zapomněli jste tady na další nevýhodu tepelných elektráren (včetně jaderné), a to je nízká účinnost většinou ne o moc víc než 30%. Zbytek se sice někdy používá k vytápění, ale jinak se bez užitku „vykouří“ do vzduchu (k tomu jsou ty chladící věže). Navíc se k tomu spotřebovává voda a bez škodlivosti není ani vracení té ohřáté zpět do řeky (u nás se to ale snad nedělá).

před 2497 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dordle Luka

If you're looking for a fun game to play with your friends, fnaf security breach is a great way to pass the time with a unique game experience and a new way to play.

Nový příspěvek