SirFisher

Tepelná elektrárna

Ahoj, můžu se zeptat, jaké výhody má tepelná eletrárna?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Oproti čemu?

Další odpovědi
www

No..
Nepotřebuje přehradu, jaderné palivo, vítr, slunce ap. 😁
Jak to myslíš?

Mapel

Tepelná elektrárna oproti vodní je efektivnější, ale musí stále jet ne plné obrátky a nemůže rychle reagovat na výkyvy v síti. Proto se tepelné používají jako hlavní zdroj a vodní jako regulátor ve změnách odběru. Velké továrny mají proto přesný harmonogram jak musí spouštět jednotlivá zařízení, aby nedošlo k přetížení sítě.

gobls

Mapel cože? Tepelná elektrárna má účinnost 30%. Vodní má mnohem vyší. Ale i tak je to irelevantní, protože se do ní nekupuje žádné palivo, takže běží „zadarmo“, stejně tak jako větrná a solární (mluvím pouze o „palivu“).

kablik

jak pro koho, né?