Avatar uživatele
Disraeli

Vyděsili jste někdy sami sebe?

Něčím, co jste od sebe nečekali, nevědli o tom, neovládli to, neměli to pod kontrolou a prostě jste se toho lekli (svého chování, reakce, postoje nebo emocí).
S tím, že víc než samotná událost/situace vás překvapila spíš vaše reakce (nad kterou jste se museli zamystel, vyděsila vás, zastyděla, ohromila,..).

Například:
Neočekávaným hněvem až agresivním vystupováním a jinou nepřiměřenou, ale nekontrolovanou reakcí.
Váš postoj v nějaké situaci, který byste od sebe nečekali.
Odpřátelení se nebo rozdělení se s přítelem (a třeba i nejlepším) ze dne na den, a to docela snadno a bez hlubších emocí.
Postojem a přijetím nějaké informace o události, která vás měla zasáhnout, ale nezasáhla. Jako třeba zjištění úmrtí někoho blízkého a přijetí této skutečnosti bez pohnutí (s tím, že vás to nechalo v klidu – bez šoku, smutku a podobné přirozené reakce).
Zjištěním, že jste z ničeho nic přestali milovat partnera a uvědomili si to anebo jste ho rovnou opustili, bez většího znepokojení.

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Kepler, WhiteCrow, Filip84, anonym před 799 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Každé ráno, když se podívám do zrcadla 😊. Ale vážně. Jednou jsem jel horskou silnicí, která dlouho vedla rovně. Na tachometru nejmíň 80 a najednou vracečka. Jak jsem byl zamyšlený, tak jsem na ni úplně zapomněl. Napálil jsem to tam v plné rychlosti, skoro se mi to podařilo vybrat, ale nakonec jsem zůstal pravými koly ve škarpě. Vylezl jsem z auta, obhlédl situaci a až za pár minut jsem se vyděsil a rozklepala se mi kolena. Prostě šok, auto mohlo být na šrot.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Syd

Jednou mě zachvátilo tak intenzivní nutkání vyskočit z okna, že jsem si lehla doprostřed místnosti na zem (resp. jsem se tam spíš napůl svalila, protože se mi udělalo i fyzicky nevolno) a zavolala jsem spolužačce z koleje, ať mě odveze na pohotovost, že se bojim, jestli to tentokrát ovládnu.

A jednou, s čerstvým řidičákem, jsem se zadívala nalevo na poli na chlapa s detektorem kovu, chvíli si ho prohlížela a pak se zděsila při pohledu zpátky na silnici, kdy jsem byla v protisměru a za další sekundu bych už byla uplně mimo silnici.

Upravil/a: Syd

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek