Disraeli

Vyděsili jste někdy sami sebe?

Něčím, co jste od sebe nečekali, nevědli o tom, neovládli to, neměli to pod kontrolou a prostě jste se toho lekli (svého chování, reakce, postoje nebo emocí).
S tím, že víc než samotná událost/situace vás překvapila spíš vaše reakce (nad kterou jste se museli zamystel, vyděsila vás, zastyděla, ohromila,..).

Například:
Neočekávaným hněvem až agresivním vystupováním a jinou nepřiměřenou, ale nekontrolovanou reakcí.
Váš postoj v nějaké situaci, který byste od sebe nečekali.
Odpřátelení se nebo rozdělení se s přítelem (a třeba i nejlepším) ze dne na den, a to docela snadno a bez hlubších emocí.
Postojem a přijetím nějaké informace o události, která vás měla zasáhnout, ale nezasáhla. Jako třeba zjištění úmrtí někoho blízkého a přijetí této skutečnosti bez pohnutí (s tím, že vás to nechalo v klidu – bez šoku, smutku a podobné přirozené reakce).
Zjištěním, že jste z ničeho nic přestali milovat partnera a uvědomili si to anebo jste ho rovnou opustili, bez většího znepokojení.

Nejlepší odpověď
Kepler

Každé ráno, když se podívám do zrcadla 😊. Ale vážně. Jednou jsem jel horskou silnicí, která dlouho vedla rovně. Na tachometru nejmíň 80 a najednou vracečka. Jak jsem byl zamyšlený, tak jsem na ni úplně zapomněl. Napálil jsem to tam v plné rychlosti, skoro se mi to podařilo vybrat, ale nakonec jsem zůstal pravými koly ve škarpě. Vylezl jsem z auta, obhlédl situaci a až za pár minut jsem se vyděsil a rozklepala se mi kolena. Prostě šok, auto mohlo být na šrot.

Další odpovědi
Syd

Jednou mě zachvátilo tak intenzivní nutkání vyskočit z okna, že jsem si lehla doprostřed místnosti na zem (resp. jsem se tam spíš napůl svalila, protože se mi udělalo i fyzicky nevolno) a zavolala jsem spolužačce z koleje, ať mě odveze na pohotovost, že se bojim, jestli to tentokrát ovládnu.

A jednou, s čerstvým řidičákem, jsem se zadívala nalevo na poli na chlapa s detektorem kovu, chvíli si ho prohlížela a pak se zděsila při pohledu zpátky na silnici, kdy jsem byla v protisměru a za další sekundu bych už byla uplně mimo silnici.