jendysek

Výběr VŠ – potřebuju poradit

Zdravím, chtěl bych se vás zeptat jestli by jste mi neporadili při výběru VŠ.
Prostě bych se chtěl zeptat, ve kterém ze dvou oborů je nejlepší uplatnění po studiu jestli IT nebo studium Architektury a designu budov pořád váhám, který obor ke studiu mám vybrat.

Díky, za radu.

Nejlepší odpověď
Kelt

Pokud jsi nebo budeš dobrý a budeš žádaný, tak jsi vyber to, k čemu více tíhneš. Ještě jsi neudělal přijímačky, nenapsal jedinou práci, nebyl na zkouškách už uvažuješ 10 let dopředu. Jsi jako malý kluk, který vylezl na strom a sní o tom, že zdolá Mount Everest. Jistě, je dobré mít cíl, ale měl bys hledět na to, co tě bude bavit, v čem máš větší vlohy, schopnosti, nadání. Teorii se můžeš naučit, respektive musíš, abys prošel, ale pak můžeš dostat práci na nějakém grantu a tady se pak ukáže, co v tobě je. To, co si vybíráš, jsou dva odlišné obory a ti nejlepší jsou také zcela odlišní. Já nevím, jaký jsi a za tebe to nerozhodnu. Máš možnost si na danou školu napsat, jet na den otevřených dveří a pod.

Další odpovědi
Alesh

Obojí je fajn, když to umíš dobře.
Tvůj dotaz je tak to trochu jako, jestli máš být fotbalistou nebo hokejistou. 🙂 Prostě ty musíš vědět na co máš „buňky“, v obou oborech se alespoň okrajově orientovat, abys ty sám mohl posoudit, zda má smysl jít tím či oním směrem. Ty seš ten, co si to musí rozhodnout na základě vlastního rozhodnutí a ne, že ti to někdo poradí na netu. 🙂

Hlada

Proboha!!! Vždyť to jsou diametrálně odlišné obory!
Sám bys měl vědět, jestli jsi technický typ, ovládáš matematiku a logiku nebo jsi založený spíš umělecky. Jestli chceš dobré uplatnění, dělej to, k čemu máš talent. Všechno se nedá naučit. Jestli jsi nerozhodný, nech si udělat testy v pedagogicko psychologické poradně.

da ny

Je moc fajn, když člověk své práci rozumí a ti šikovní, nemusí mít nouzi
o uplatnění na trhu práce. Pokud člověka i práce těší a dělá ji s chutí, je spokojenější.
My, ani Vy nevíme, zda budete osobou závislou (zaměstnanec) nebo OSVČ.
To může být též rozhodující, pro budoucí uplatnění na trhu práce a dostatek zakázek (architektura). Obory jsou si velmi vzdálené. Společné mají jen užívání PC a PC programů při práci.
Ovšem s tímto: „…jestli by jste mi ne….“, byste neměl ani úspěšně odmaturovat (nešvar) ;)
I na VŠ budete psát zápočtové, ročníkové práce. Bakalářskou a další práce.
Pilujte i češtinu.

elkon

Žádný, když nevíš sám, nebo se neumíš poradit s rodiči, tak nemáš na VŠ co pohledávat. Cizí člověk ti nemůže radit, nezná tě, ani tvé možnosti.

Gonfaloniér

Nepotřebuješ poradit. Potřebuješ si jen SÁM ujasnit, co chceš dělat. Nějaké uplatnění ti může být jedno, v obou se dá dobře uplatnit – když v nich budeš dobrý. Tak si jen vyber, co je ti bližší a v čem se vidíš. Klidně i něco jiného, zkrátka to, co bys chtěl dělat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.