-_-cayde69

Vůbec mě nebaví SŠ, mám jít zpátky na gympl?

Vůbec mě nebaví SŠ. Chodím na průmku na elektrotechniku a vůbec mě to nebere, myslel jsem že to bude zábava ale opak se stal pravdou. Nemám problém s předměty jako: dějepis, chemie, fyzika atd… ale odborné předměty (elektrotechnika, tech. kreslení.....) mě zabíjí. Přemýšlel jsem nad přestupem zpět na gympl nebo na učňák. Poraďte mi prosím

Nejlepší odpověď
Disraeli

Gympl je taky SŠ… :P
Pokud tě obor nebaví, tak to chápu, děcka v 9. třídě často ještě nevědí, co chtějí dělat (nikdo je na to nepřipravil), ale hned je nutí, aby si něco vybrali (na základě téměř ničeho).

Každopádně můžeš ještě zvážit možnost přestupu někam jinam, na obor, který bys chtěl dělat, co by tě mohlo bavit a co bys do budoucna chtěl dělat (a gympl není tak úplně obor, ale spíš pokračování učiva ze ZŠ a taková přípravka na VŠ). Přestup není žádná věda, obzvlášť v prváku… Pokud by ses rozhodl pro jiný obor, bude líp před koncem pololetí (rozdílovky v rámci tech konkrétních odborných předmětů a to taky není složité, a už vůbec ne za to jedno pololetí… To bys dla na pohodu).

Pokud zvažuješ účňák téhož oboru, tak ti spíš vadí obtížnost, než z by tě to nebavilo (jinak nedává smysl abys šel na tentýž obor, ale na účňák… Lepší to tam nebude, sna jen trošičku lehčí, Ali nikoli lepší – ty předměty zůstanou vesměs stejné a kolikrát i učitelé)…leda by ti nevyhovovali ti učitelé (na to se dá říct jen, přetrp to a počkej do konce školního roku… Často bývají změny mezi ročníky)…
A když už zvažuješ účňák, tak nechápu, proč gympl. Ten opravdu lehčí nebude a pak bys „musel“ na VŠ (mít jen střední – gympl je celkem k ničemu).
Taky tu máš samozřejmě možnost práce, pronikání a investování.

Rozhodni se, co chceš dělat (v čem vidíš smyls, co by tě bavilo). O tom to je.

Další odpovědi
annas

Změna střední školy je ale často psychicky náročná – ať už z hlediska rozdílových testů, či zvykání si na nový kolektiv. Zkuste se zamyslet, zda nemáte dostatek vůle k dokončení SŠ. Chcete školu dokončit, nebo jen musíte. Učební obor, sei vyberte sám, zřejmě ten, kde nejsou odborné předměty podobného typu jako na uvedené škole.

Neuvedl jste totiž, do kterého chodíte ročníku. Uvědomte si, že vás ředitel gymnázia, o něž jste projevil zájem, vás nemusí přijat, pokud má plný počet žáků. Ten totiž nemůže překročit. Počítejte i s rozdílovými zkouškami (záleží na ročníku). Rozsah učiva i ve stejných předmětech na gymnáziu a SŠ se liší. To platí i pro odborné předmšty n učnovské škole O pakuji, neuvedl jste ročník, takže uvádím jen obecně.

Nejdříve je nutné, aby vaši rodče napsali žádost o přestup, pokud nejste plnoletý, a předali ji řediteli nové školy. Je vhodné po domluvé s ředitelem ho i navštívi i s Vámi a vysvětlit důvod přestupu. Dovíte se, zda má volné nísto, případně, zda a které zkoušky budete skládat do určitého ročníku. Když budet ředitel nové školy souhlasit s přestupem, vyřídí doklady s řediteem sstávající školy. Ale je slušné, oznánmit třídnimu učiteli, že žýádáte o přestup.

Ametyst

Střední škola nemusí být zábava, a nemusí ti sednout úplně všechny předměty. Co matematika? Dala bych tomu čas a nevzdávala to hned. To bych se před sebou styděla. Někdy stačí, když přijde jiný pedagog, jindy si disciplinovaně řeknu, že chci znát víc, zajímám se a zakousnu se do učení. Pak mám radost, ze jsem něco dokázala. Držím ti palce.

orwell

Průmka, elektrotechnika? Hele, to neměň! Podívej se kolem sebe, vždyť je to tu samá elektrika, elektronika. Bez ní se už ani neuprdneme. A bude hůř! Víš co bude po válce potřeba šikovnejch elektrikářů? Ještě uděláš terno!
Pokud se vrátíš na gympl, co potom? Jedině vejška, jinak nic moc. Ledaže bys pokračoval na nějaké univerzitě a byl z tebe politolog, to teď frčí. Ale těch je už jak naseto. Taky bys mohl udělat bakaláře a napsat závěrečnou práci třeba „Sex u žížal“, nebo „proč si ptáci brousí zobáky“. Ovšem co s tím? Elektroobory mají budoucnost!

Malvína

Určitě gymnázium.

elkon

Tak přestup na jinou střední školu (moc nechápu, proč jsi na tu elektro chodil). Když tě nebaví elektro, vyber jinou, třeba dopravku, nevím, co tě baví, asi nic, to musíš vědět ty. Na gympl nemá smysl chodit, pokud nepůjdeš na VŠ. Ale těžko myslet na VŠ, když ještě sám nemáš jasno. Samotný gympl je k ničemu.

_Bůh_

Lepší je gympl no, tam jsou menší dementi než jinde

Disraeli

.. možnost práce, *podnikání a investování.