bolak

Všude se píše, že předvolbu 774 má akorát vodafone, ale když jsem zkoušel náhodně vyťukat jedno číslo s předvolbou 774..

…(abych zjistil jestli existuje nebo ne), tak mi to hlásí že volám mimo síť vodafone. Jak je to možný?
Doplňuji:
Zajímavý ale je, že těch čísel s předvolbou 774 jsem zkoušel 10 za sebou (prvních 8 číslic vždy stejných a měnil jsem jen tu poslední číslici) a u osmi z nich mi to hlásilo že volám do cizí sítě. To je až moc velká náhoda ne?

Že by 8 z 10ti lidí s takhle podobnýma číslama přestoupilo od vodafonu do jiný sítě a nechalo si stejné číslo? Není možný že je vodafone rovnou přenechal/prodal nějakýmu jinýmu operátorovi?

Nejlepší odpověď
mosoj

Takto ne! Dnes je přenositelnost čísel. Takže jste volal někomu kdo byl dříve u Vodafonu a později přešel k jinému operátorovi.
Doplňuji:
To je ale už dost stará záležitost.

Další odpovědi
Děda Louda

Je to možný. Účastník (uživatel linky) mohl přejít k jinému operátorovi s přenesením (zachováním) čísla.
Doplňuji:
K doplnění: Může se jednat o firemního klienta, který přešel k jinému operátorovi. Nedělá těch 8 z tvých 10 známých u jednoho podniku?

Lakeysha

A taky je všeobecně známý, že O2 a Vodafone si mezi sebou vyměňujou výhodně kontakty na zákazníky…

Lukasy

Zrovna jsi měl štěsti na ty co přestoupili. Jinak kamoš má o2 přešel na tmobile a mužu mu volat zadarmo jakoby měl o2.

bolak

Děda: to nejsou mí známí, nicméně jsou to řísla která se mi líbí a tak jsem zkoušel jestli jsou volná (abych si je moch pořídit)