ReHu

Všimli jste si, jak už je brzo tma? Kolem 21.hod. Skoro to vypadá, že bude za chvíli po létě ☹.

Nejlepší odpověď
dudu

Matka příroda má svoje vrtochy a proto každý rok je jiný. Čas otáčení Zeměkoule, jejího oběhu okolo slunce a měnící se délka dne během ročních období, však patří téměř mezi konstanty. Na adresu škarohlídů moje známá vždycky reaguje poznámkou: ano ano, letos i ten med je nějak méně sladký.

Další odpovědi
annas

Zákonitosti.
Od letního slunovratu 21. června (nejdelší den v roce a nejkratší noc) se další dny zkracují o 1 minutu. Ještě nedávno při velkých vedrech jsem v 5 hodin ráno chodila na zahradu, dnes je tma. ¨

Tak tomu bude až do zimního slunovratu (21. 12 – nejdelší noc a nejkratší den) – den se začne o minutu prodlužovat.

rynek878

Je pravda,že už po 21.hodině,já bydlím více na západ ,je už tma,ale já pamatuji,že v letním kině se začalo promítat až se sešeřilo a to bylo tak před 23.hod.,to se ale ještě neměnil čas na letní.

Jahoda

Jak vidím, nejsem sama, kdo si to myslí. U nás na Jesenicku je to také tak. Kolem 21. hodiny bývá tma jak v pytli. To já si pamatuji, že před několika lety jsme tu měli ještě ve 22:00 světlo. Hrůza. Tento rok je nějaký divný… ☹

dagry

Já jsem taky z Jesenicka, ale protože jsem „sova“ tak mi vyhovuje, když už je tma v 17.00 h. Sice všichni okolo mě nadávají, že už musíme brzy svítit… a vidíte já si lebedím. Ale zimu přitom nenávidím. Může být sebekrásnější. A tady už začínají dozrávat jeřabiny a to se u nás říká, že za chvíli přijde zima. Ó hrůzo !!!

anonym

Co by měli říkat Eskymáci?