Avatar uživatele
ReHu

Všimli jste si, jak už je brzo tma? Kolem 21.hod. Skoro to vypadá, že bude za chvíli po létě ☹.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, HOMER, dagry, rynek878 před 4981 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Matka příroda má svoje vrtochy a proto každý rok je jiný. Čas otáčení Zeměkoule, jejího oběhu okolo slunce a měnící se délka dne během ročních období, však patří téměř mezi konstanty. Na adresu škarohlídů moje známá vždycky reaguje poznámkou: ano ano, letos i ten med je nějak méně sladký.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Zákonitosti.
Od letního slunovratu 21. června (nejdelší den v roce a nejkratší noc) se další dny zkracují o 1 minutu. Ještě nedávno při velkých vedrech jsem v 5 hodin ráno chodila na zahradu, dnes je tma. ¨

Tak tomu bude až do zimního slunovratu (21. 12 – nejdelší noc a nejkratší den) – den se začne o minutu prodlužovat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
rynek878

Je pravda,že už po 21.hodině,já bydlím více na západ ,je už tma,ale já pamatuji,že v letním kině se začalo promítat až se sešeřilo a to bylo tak před 23.hod.,to se ale ještě neměnil čas na letní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jahoda

Jak vidím, nejsem sama, kdo si to myslí. U nás na Jesenicku je to také tak. Kolem 21. hodiny bývá tma jak v pytli. To já si pamatuji, že před několika lety jsme tu měli ještě ve 22:00 světlo. Hrůza. Tento rok je nějaký divný… ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dagry

Já jsem taky z Jesenicka, ale protože jsem „sova“ tak mi vyhovuje, když už je tma v 17.00 h. Sice všichni okolo mě nadávají, že už musíme brzy svítit… a vidíte já si lebedím. Ale zimu přitom nenávidím. Může být sebekrásnější. A tady už začínají dozrávat jeřabiny a to se u nás říká, že za chvíli přijde zima. Ó hrůzo !!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Co by měli říkat Eskymáci?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek