zjentek

Všeobecně je vše špatné k něčemu dobré. Pro zachování rovnováhy platí, že vše dobré je k něčemu špatné?

Žádné podotázka.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jistě, stará otázka na téma dialektiky a relativity, zde již nesčetněkrát propíraná. Co je dobré pro jednoho, nemusí být dobré pro jiného a naopak.

Další odpovědi
dubraro

Ano, platí. Každá událost má své dobré i zlé stránky, které se navíc liší podle úhlu pohledu.

annas

Záleží na úhlu pohledu.

Pokud se něco nepovede, je to tedy špatné, dotyčný by si měl vzít ponaučení,začít znova. Přece chybami se člověk učí., ale co se naučí doopravdy?

Třeba voda je dobrá, prospívá zdraví, ale pokud se někdo napije třeba z potoka, je to pro něho špatné. Stejně tak trocha alkoholu neškodí, ale ve velkém množství ubližuje.

Sedí-li dítě dlouho např. u PC, hraje hry, místo pobytu na čerstvém vzduchu, jistým způsobem ubližuje svému zdraví.

Zlo je plíživější než dobro …

ivzez

Platí.
Říká se že „všeho moc škodí“ → podle mne to platí i pro „dobré“.

mosoj

Ptákovina. K čemu je dobré, když tě někdo zastřelí, přejede autem atp. Pro mně ne.

Kelt

Nabízí se zde prostor na diskusi. Záleží na kontextu, na pohledu a pod. Otravují nás mouchy, ale je to potrava pro ptáky. Jedna věc. Někdo způsobí smrt mnoha lidí, je odsouzen. Ale nemohlo se tomu dát předejít? A hledej, kdo konal dobro a kdo zlo. A dobro i zlo posuzuje každý jinak. Lidé, národy a taky z hlediska historie. To nejsou fyzikální jednotky nebo měna.

zjentek

Keplere, snažil jsem se myslet trocha hloub, nemá jít o to, co si o domnělém dobru či zlu myslí dotyční, jiní anebo druzí. No, nepovedlo se. (;

Kepler

Ale ono to platí i objektivně a univerzálně a nezávisí to na tom, co si kdo myslí. Vysušíš močály, zbavíš se komárů a získáš ornou půdu – to je dobré pro tebe. Zlikviduješ celý biotop – smrt tisíců živočichů, včetně hmyzu. Zvláště ten je dnes důležitý.

zjentek

Jo, hmyz je fajn (;