Avatar uživatele
Martin6478

Jak chápat kolonku „priorita“ v přihlášce na VŠ?

Zdravím, u přihlášky mám poslední kolonku priorita – kde je napsáno: Priorita je vždy v rámci fakulty jedinečná a označuje pořadí, ve kterém máte o studium nabízených programů zájem.

A mohu doplnit číslo.
Chápu správně, že když napíšu 1 – znamená to, že o obor mám zájem největší?.
Nebo jak přesně to mám chápat? :D

Zajímavá 0 před 260 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Jako uchazeč o studium bystě měl být schopný dočíst celý odstavec pokynů, kde to je vysvětleno:

„Priorita: Priorita je vždy v rámci součásti jedinečná a označuje pořadí, v jakém má uchazeč o studium nabízených studijních oborů zájem. Některé součásti prioritu nevyžadují. Např.: pokud se uchazeč hlásí na dva obory v rámci jedné součásti, zadá, jakou prioritu oboru dává. Kdyby si zadal přihlášku na obor Ekonomika cestovního ruchu s prioritou 1 a další přihlášku na obor Ekonomika podnikání v obchodě a službách s prioritou 2, říkáte tím přijímací komisi, že oboru s prioritou 1 dáváte přednost před oborem s prioritou 2. Nižší priorita má tedy přednost před vyšší. V rámci jedné součásti nesmíte mít dva obory se stejnou prioritou!“

Zdroj: https://elear­ning.slu.cz/plu­ginfile.php/1426/mo­d_resource/con­tent/0/dokumen­ty/vyplneni_e-prihlasky_ke_stu­diu_na_su_ucha­zecem1.pdf?for­cedownload=1

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Viz Pepa25 a ChatGPT.
Sorryjako, ale nemůžu si pomoci, abych se nezeptal – OPRAVDU chceš studovat VŠ? 😮
Nwm jak dnes, ale za mého mládí by tě nepřijali snad ani na komediantství či hejkalství (různé AMU, kde se na inteligenci moc nehraje). 😕 Na tvém místě bych to ZNOVU ZVÁŽIL, protože se domnívám, že by ses nedostal ani přes Bc. Škoda toho marného ztraceného času, nemyslíš? Navíc školy ekonomických směrů – to jsou převážně pintlich čísla, kde sebemenší přehlédnutí znamená ve výsledku katastrofu. Není lepší něco umět a zvládat POŘÁDNĚ? 😉

A než se začneš pupínkovat, tak to nemyslím urážlivě. Jde mi jen o to, aby sis později lítostivě neškubal vlásky… 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Ano, chápete to správně. Jestliže napíšete číslo 1, znamená to, že pro vás je tento obor první prioritou, tedy máte o něj největší zájem. Pokud byste se přihlašoval/a na více programů na téže fakultě, může systém po vás chtít, abyste je seřadil/a podle vaší priority. Tedy obor, o který máte největší zájem, označíte číslem 1, druhý v pořadí obor označíte číslem 2 atd. Tento systém je užitečný v případě, že na některé obory je přijato malé množství studentů a vy byste měl/a pak zájem o jiný obor téže fakulty.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Martin6478

@aleindrone, už jenom začátek tvé druhé věty mi stačil na to, abych si o tobě udělal obrázek. Tímto si pohřbil vše, co bylo napsáno za tím :) No neva, studovat půjdu určitě a ty běž zase někam frázovat slova svého oblíbeného politika. Ahoj 🙂

Avatar uživatele
aliendrone

Martin6478>>> Je ÚŽASNÉ, jak jsi bystrý a hned všechno víš. 😁 😁:-D
Po dokončení pomocné školy (kde tě MOŽNÁ naučí číst to, co je třeba) tě jistě přijmou přinejmenším na Trinity (to je v Cambridge, kdyby něco). Blahopřeji! 😉 😁 😁

Avatar uživatele
Martin6478

Koukám, že se držíš přísloví „podle SEBE soudím TEBE„. To je v pořádku mohou to být problémy z mládí, možná komplexe z toho jak vypadáš, ale nesoudím tě. Máš za sebou asi těžkou životní cestu a já ti BUDU držet palce, aby se ti v budoucnu DAŘILO. :)

Jelikož tvé IQ už si nám prozradil, tak ti tu NECHÁM ještě jednu malou nápovědu: Napsal jsem nějaké náhodná slova CAPSLOCKEM, tak jak to má vyspělý JEDINEC jako ty rád a aby rozuměl řečí svého KMENE.

PĚT smajlíků za sebou už dávat ale nebudu, tak snad to zvládneš :).

Jo a ještě NĚCO. – ANO, BUDE LÍP! 😉

Avatar uživatele
aliendrone

Martin6478>>> OK, tak jsi mi to nandal, jsem totálně zdrcen a odcházím s brekem spát. Spokojen? 😉 Musel jsem si dát koblihu s dezolátní náplní a zapít to čínskoagenstvím s příměsí proruského švábismu, abych se z toho vzpamatoval. 😁 Ale i tak děkuji za přání ohledně mé budoucnosti, potěšilo. 🙂

S mým IQ to jde z kopce (to víš, věk, co nadělám), ostatně to čeká každého (pokud se toho dožije). Nicméně pořád ještě stačí na to, abych zvládl tak KOMPLIKOVANOU věc, jako je čtení a chápání toho, co čtu. Ale NEZOUFEJ, možná se k tomu také dopracuješ. 😉 😁 😁

Avatar uživatele
Martin6478

Mým cílem nebylo ti to “nandat”, jen s tebou rozvést konverzaci, abych pochopil s kým jednám. Výměnu názorů máme za sebou, vyvodil jsem si z toho svůj závěr a pochopil jsem, jak se říká, že hlupáka nepřesvědčíš, že je hlupák.

Furt se tady oháníš věkem, ale hned druhou větu začneš sorryjako. Tak buď je ti 18 a považuješ se za starce a nebo je ti aspoň 40 jak se tak prezentuješ, potom bych, ale zapracoval na vyjadřování, ať z tebe lidi nemají srandu, kord, když chceš rozdávat moudra.

Nevidím nic špatného na tom se zeptat, když je člověku něco nejasného. Přečetl jsem si veškeré soubory, které na mé škole jsou, ale o tom jak tohle myslí nikde nic nebylo. To, že to píšou někde na VŠ v Opavě je mi platný asi tak jako tvoje náhodná slova psaná capslockem.

Naštěstí, existují i jiné poradny, kde jsem si s rozumnými lidmi popsal a překvapivě zjistil, že možnosti co tam člověk může napsat je vice 😉

Tak příště než ze sebe uděláš hlupáka svým vyjadřováním a budeš odpovídat a dávat své moudra na, které se nikdo neptal, tak si v hlavě vzpomeňte na tohle. 🙂

Tímto bych rád tuto konverzaci ukončil, protože za další ztrátu času už mi nestojíš.

Díky a měj se 🤗

Avatar uživatele
aliendrone

Martin6478>>> Ale no tak, přeci bys tak rychle tuhle švandu neutnul? Vždyť jsme se ani pořádně nerozjeli, KORD když legrace v životě není nikdy dost! Mám již připraveno vysvětlení toho, co je hyperbola (literární), ironie a to včetně odkazů na slovník cizích slov. To jen pro začátek! 🙂

No dobře, rád ti vyhovím. A mám radost, že se ti podařilo najít jinde někoho, kdo ti POŘÁDNĚ dokázal vysvětlit, kterak napsat v žádaném pořadí několik základních číslovek. Ano, ty NESMÍRNÉ kombinační možnosti, které to skýtá, to muselo dát fušku. 😁 OK, takže zbývá jen popřát úspěch v řádném vyplnění přihlášky k přijetí na HODNĚ VYSOKOU školu (v tvém případě). 😁 😁 😁

Avatar uživatele
Martin6478

Děkuji. Nemusíš se bát, na VŠ už jsem přijatý, teď zkouším ještě jinou alternativu.

Chápu, že by jsi si tady chtěl dopisovat, protože odpovědi.cz jsou tvoji hlavní naplní dne, ale venku za dveřmi existuje taky reálný život. Ale na ten ty bohužel nemáš 😉. No nic, tak běž rozjet zase nějakou dobrou diskuzi někam pod příspěvek a udělat ze sebe šášulu. Tak jak to umíš 😆

Baví mě jak ostatní věci nevyvracíš, protože je to pravda. No pobavil si mě víc než dost. Evidentně jsi měl jít na to tvoje komedianství, tam by jsi byl premiant 😉

Jo a řešení otázky nakonec nebylo v rozmezí pouhých čísel. Ale jelikož si jedeš jako kolovrátek to samý, tak víc ztrapňovat už tě nebudu. Je mi tě upřímně líto 😕.

Avatar uživatele
aliendrone

Martin6478>>> WOW, tebe už PŘIJALI?! Nemohu uvěřit! 😮 Ale celkem chápu, že na fakultu „Popelářství a trusometačství“ není moc velký nával a berou VŠECHNY (jinde by měli požadavky na elementární inteligenci). 😁 😁 😁

Že se bavíš tím, že ti tvé dojmy nevyvracím mě nepřekvapuje. Jenže víš, jednak zdejší uživatelé můj názor na agenta Bureše znají, druhak vím kam vedou „snahy o vysvětlení“ mentálně insuficientním jedincům, ostatně viz výše. MOŽNÁ to také jednou zjistíš (spíš NE, pravděpodobnost se limitně blíží k nule 😉 ), že vyvracet utkvělé chorobné představy pacientů, jako jsi ty (jj, VÍM, že jsem tI to sorryjako NEVYSVĚTLIL, viz předchlozí text > co je to literární hyperbola a ironie), ale sorryjako! Je OČIVIDNÉ, že by to NEMĚLO SMYSL s ohledem na reálné možnosti tvého chápání.

Nicméně tvá lítost nade mnou znamená, že jsi v podstatě dobrý… ehm, no, prostě dobrý, kvůli tomu zájmu o mne. 😉 To je DOBRÁ zpráva. 😁 A tím, že se domníváš, že mne ztrapňuješ se vůbec netrap! Spíše mě (a ostatní) pobav dále svými vývody, úvahami a obecně elokvencí. Kdybys náhodou nechtěl kvůli mně, tak zvaž možnost, že tvé výplody mohou posloužit i jako studijní materiál v psychiatrických oborech! Jen doufám, že tě touto žádostí o zvážení příliš intelektuálně nepřetěžuji (přemýšlení!). Nerad bych ti tím způsobil mentální újmu. I když on by si stejně asi nikdo ničeho nevšiml, protože ono se to už o moc zhoršit NEMŮŽE 😉 😁 😁

Avatar uživatele
Martin6478

Promiň, ten román číst nebudu.
 – jelikož si nepochopil jednu jedinou věc o kterou jsem tě žádal, tak to ještě jednou pro šášulu zopakuji. Že už s tebou ztrácet čas nebudu.
Ale je super, že to co jsi napsal mě už vlastně vůbec nezajímá a nemám potřebu to číst a ty si tak zbytečně ztratil několik hodin života nad přemýšlením co ten tvůj mozečku zas vymyslí, aby se neztrapnil ještě víc než teď a několik minut opravování chyb ve wordu. 😁
Každopádně po tom co jsem si přečetl tvůj profil a našel věci jako “ministryně uklízí záchody”? Jsem dospěl k závěru, že mínění mám o tobě správné a že můj dotaz je úplně v pohodě.

Jo a není mi líto jen tebe, ale hlavně tvých rodičů. Škoda , že si taky v mládí neřekli, že jsi pro ně na obtíž (ikdyz vlastně možná řekli, proto z tebe je to co je), tak jak si uvedl “ikdyž rodiče v starším věku jsou spíš zdrojem starostí než užitku.

No nic, já už se v říjnu těším na VŠ, zatím co ty jsi ji tak možná viděl, když si kolem ní procházel 😄

Vlastně si mi ukázal, že mám v životě docela štěstí, protože být třeba tebou, tak to se radši vůbec nenarodit a beztak si troufnu říct, že i tvoji rodiče by byli radši.

No piš se sem co chceš. Každý den – bude ti libo, pro mě je toto vlákno uzavřeno a už sem nezavítám.

#SORRYJAKO 🤡

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce