vrazdy zvirat

chodim tady v Praze na Divokou Sarku,a je tam plno posedu.Myslivci tam odtud VRAZDI zviratka.Nevite,jak tohle vrazdeni zakerny zastavit?jsem z toho porad spatny.Byl jsem tam svedkem ,jak myslivec odbach divoke prase, pak prijelo auto a nalozily ho.Ach jo.Ja se na to divam z duchovni urovne,a tak je to jasny,je to vrazda zive bytosti.Co s tim?

Nejlepší odpověď
www

No, pod pojmem vražda je něco jiného, ale k věci.
Konkrétně černá zvěř je téměř v celé Evropě díky člověku, lépe řečeno hospodaření v přírodě přemnožena a musí se proto redukovat.
Se zvěří jinou je to často podobné. Totiž tak, jakobys měl v králíkárně králíky a nakonec je spotřeboval..
Jsou tu totiž většinou zvířata vysazována pouze za účelem spotřeby.
Názor

Další odpovědi
fcoop

Vraždění zvířátek? No – člověk,jako bezesporu největší a nelítostný predátor to má jaksi v „popisu práce“........
S tím nic neuděláš.
Ale jestli tě to uklidní – všechno se vším souvisí a zcela bezpečně se náš přístup k přírodě jako takové někde někdy projeví.
A líbit se to nebude.
Ostatně – ten fenomén,co mu říkáme příroda, si zatím vždy nějakým způsobem srovnal účty.

Hamon

Co s tím? Vyrůst z toho.
Myslivci to nedělají jen a pouze pro potěšení. Je to zákonná povinnost regulovat stavy zvěře. A ne pouze střílet, ale hlavně se o zvěř starat. Víš vůbec, že myslivci, bez ohledu na mráz a počasí chodí i v zimě přikromovt zvěř, dávat jí sůl…
Nejdřív si, prosím, zjisti všechny skutečný stav věcxí, než někoho začneš urážet a pomlouvat.
Doplňuji:
Omlouvám se, spěchal jsem na autobus, proto tolik chyb.

Lamalam

Vstup do mysliveckého sdružení a pokus se ho rozložit zevnitř. Mezitím se můžeš starat o zvěř, zejména v zimě to ocení.

Konan-Pain

Hezky o tom mluví tato stránka: http://lidske­bestie.unas.cz/ze­medelstvi/mys­livost.html

Myslivci sice zvěř dokrmují i v zimě, ale za jakým účelem? Je jen jediný důvod – střelba – maso, „krásné“ trofeje atd. Dokrmovat zvířata a pak je odstřelovat? Zabíjet přirozené predátory? A pak říkat, že je něco přemnožené (Docela pěkně to zní od nejpřemnoženějšího zvířete vůbec, že?). Mají krásnou taktiku jak zvládat okolí a ovečky, které jim na tu jejich lásku ke zvířatům skočí. Naštěstí jsou tací, kteří ovečky nejsou a nelíbí se jim to, jen díky nim je šance aby se to změnilo.
Ale co s tím opravdu nevím… Bohužel zatím převládá počet ovcí a lidí, kterým jde o prachy.

PS: Jestli nechcete „přemnožená“ zvířata, tak je nedokrmujte, nezabíjejte jejich predátory a nevypouštějte nepůvodní druhy, popřípadě křížence! Pak bude konec „přemnoženímu“.

ivzez

Jsi stejně útlocitný v otázce svého jídelníčku
a šatníku?

Dáš si štědrovečerního kapra nebo řízek,
a na Štěpána svíčkovou?

Nosíš kožené boty?

Andre5000

Pokud již to neděláš, tak můžeš svůj odpor k vraždění zvířat vyjádřit tím, že nebudeš jíš maso a ani žádné jiné masné výrobky.
Doplňuji:
Oprav – jíst

Hamon

Konan-Pain: hezká mystifikace. Zkus neregulovat stavy černé zvěře (prase divoké) a přitom pěstovat zemědělské plodiny. Uvidíme, kdo se přemnoží a kdo vymře. Vsadím se, že prase se bude mít jako prase v žitě.

Konan-Pain

Nerada to kdekoliv říkám, nesnáším když se do mě někdo naváží, ale budiž. Nikde jsem nepsala, že bych snad byla pro zemědělství. Nebo ano? Neptejte se mě, jak by lidé přežili. Tak jako to přežívají jiná mimolidská zvířata, by to přežili i lidé.

Nicméně, jak vidím vy patříte k někomu z nich, takže nemá cenu cokoliv řešit. Na více otázek neodpovím, nehodlám se dohadovat kdo má pravdu, protože jedinou pravdu má příroda a to je moje poslední věta.

anonym

ahoj, ten odkaz je teda super, tam je to dobre popsane,dekuji ti za to moc.

Hamon

Nemyslím, že je dnešní lidstvo v situaci, kdy si může dovolit žít jen z planě rostoucích plodin.
Ano, jsem myslivec. Ano, mám lovecký lístek. Ano, mám zbraň. Ano, chodím krmit. Ano, chodím na hony. Ne, nikdy jsem na zvěř nevystřelil.

huxa

  • Ona existuje nějaká pravda? Vidíš život moc černobíle :) neexistuje pravda a lež, tak jako dobro či zlo. Prostě něco tak je, ani to tak ovšem nemusí být, pouze si to tak můžeš pamatovat, může se ti to jen zdát, ráno se probudíš a řekneš si, že to byl divnej sen. Prostě jeden nikdy neví a je velmi hloupé říkat, co je pravda, že někdo nemá pravdu, …

Některá „lidská zvířata“ mají více vyvinutý mozek než ostatní, proto si ulehčují život pěstováním, nikoliv hledáním potravy, bez těchto „géniů“ by ovšem ti ostatní celkem rychle pochcípali.
Uvědom si, že Země tu bude určitě ještě pár miliard let, ovšem člověk jen pár tisíc let a proč si tuto dobu nezpříjemňovat tím, co nás dělá šťastné?

Konan-Pain

Tak to asi nebyla poslední věta :)
Právě o to jde „huxa“. Jestli lidstvo konečně nepochopí, že inteligence nespočívá v tom, že někdo něco vyrobí a někdo něco vypěstuje, tak planeta nevydrží a už vůbec ne tisíce let či miliardy.
Tady nejde jen o to pěstování. Teoreticky bych nebyla proti a rozhodně bych raději pěstovala než sháněla. Jenomže v praxi je to něco jiné. Hromadně se zabíjejí zvířata, která tomuhle procesu „škodí“- tím, že konzumují pěstované plodiny, nebo tím, že prostě jsou. A nejen to. Kácejí se lesy, ničí se přirozené prostředí zvířat i rostlin, atd.
Poté co jsem viděla videí (ačkoliv vím, že mě kvůli neustálému upozorňování na tyto videa, má každý za blázna), už lidský svět nevnímám jako něco pozitivního. Akorát škodíme a parazitujeme. A já si nedokážu svého života užívat, jestliže vím, že ubližuji nevinným tvorům něčím, bez čeho bych se obešla. Ačkoliv vím, že i když nechci tak ubližuji a ubližovat asi budu až do smrti. A právě proto pro to chci něco udělat, něco co tenhle koloběh změní.

To s tou pravdou. Kdo jiný než příroda by ji měl mít? Vždyť ona celý svět řídí a skvěle udržuje v rovnováze. Nikdo jiný to nedokáže, ať už mimolidské zvíře nebo lidé.

Hamon – ačkoliv nerada, tak uznávám, že lidé jsou možná tak „zdomácnělí“, že by nedokázali přežít bez pěstování. Ale proč to dělat ještě horší, proč se stavět na pomyslný vrchol pomyslné pyramidy? Proč ze sebe dělat „lidské bohy“? Proč nežít tak, abychom ubližovali co nejméně?

huxa

Bereš to moc dětinsky. Nejlepší jsou ty kecy, že „Zvířata zabijí pouze proto, aby se najedly.“ Většina zvířat by na tebe zaútočila hned, jak by tě uviděla, neboť je ohrožuješ a prostě je neukecáš tím, že jsi „ekologistka“. Většina zvířat také zabijí jen „pro hru“, kdy třeba lev-téměř nikdy neloví, ovšem párkrát za svůj život ukáže mláďatům, jak něco ulovit-takový nedělní rodinný výlet.
Co myslíš tím, že planeta nevydrží? To jakože se rozpadne, nebo co? Prostě tu bude.

Konan-Pain

Huxa: Ale žádné nezabíjí jen tak. Když zabijí v teritoriu – ohrožuješ je. Když zabijí před mláďaty – učí je, ty šelmy se nějak musí naučit lovit a jinak než lovem to nejde. Když mají hlad – zabíjí z hladu. Ale žádné, žádné tě nezabije jen tak (nebo pro radost, zábavu), jak to dělají lidé (Nebo má týrání zvířat, korida, psí zápasy, kohoutí zápasy, atd. jiný účel?). To žádné zvíře neudělá, ať si lidé tvrdí co chtějí, neudělá.

Už teď jsou ozonové díry, nedostatek potravy v Africe a jiných chudých zemích, obrovské povodně – postupně na tom budou chudí občané (např. i já a ty) stejně špatně jako jsou nyní černoši, kteří za několik desítek let mohou v Africe úplně přijít o jakoukoli potravu či vodu. Žádný „materiál“ není neomezený. Vše jednou končí a začíná jiné. Ale je nesmysl nic proti tomu (Ne proti tomu, že jednou něco musí skončit, ale proti tomu, aby to neskončilo předčasně.) nedělat a pak oplakávat.
Já jsem rozhodla zachránit několik set zvířat za rok, oplakávám je, ale už jsem udělala krůček k tomu, abych se mohla vinit méně za to co se s nimi děje (Ačkoliv se viním stejně jako viním jiné).

Hamon

Chápu tvé argumenty a do jisté míry s nimi souhlasím. Třeba chov kožešinových zvířat na farmách, s tím určitý problém mám. Ale
můj přístup k celé věci je prostě odlišný. A protože nemyslím, že jeden druhého přesvědčí, tím to raději za sebe ukončím. Hádat se přes Net nemá smysl :)