Pájo

Volby do krajských zastupitelstev 12. a 13. 10. 2012. Co je třeba zařídit k volbě mimo místo trvalého bydliště?

Lze volit i v jiném kraji, než má člověk hlášeno trvalé bydliště? Co je k tomu třeba?
Doplňuji:
Děkuji za odkaz. Pájo.

Nejlepší odpověď
anonym

vyřídit si na obecním úřadě voličský průkaz do 10.října http://www.vo­licskyprukaz.cz/
Doplňuji:
v jiném kraji nelze, pouze ve svém.
př: bydliště Pardubice, mohu v Pradubickém kraji, ale nemohu v Ústeckém kraji. To se týká i voleb do senátu, volit pouze v senátním obvodu

anonym

proto jsem dal odkaz, kde je vše popsáno, je zbytečné to zkopčit sem

Pájo

Perfektní a správná odpověď. Info z doplňku mi potvrdili i na MÚ v místě bydliště.